VBA da Mutlak Adres Nasil olur

Arkadaşlar mrb.excel'de yaptığım bir uygulamada(asağıdaki resimlerde) vba daki makroları sonradan değistirmek zorunda kaldım.Yani uygulamaya sütun ekledim Ancak kaydırma yaparsam makrolarda hücre adresini göreceli verdiğim için formüller hep değisecek ve sonuç yanlıs olacak bunun bir çözümü varmı yani vba da hücre adresleri mutlak verilebilirmi verilirse bu çözüm olurmu Tesekkürler...İkinci resmi eklemedi

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kodlamada sütun referansını, başlıklara göre aratarak buldurursunuz, böylece araya yapacağınız eklemelerde sorun yaşamazsınız. Ama resimden gördüğüm kadarı ile çok sayıda başlığını var bu durumda yukarıda belirttiğim çözüm çok faydalı olmaz, bu durumda yapacağınız tek şey kodlarda gerekli düzeltmeleri yapmaktır.

Zaten sayın Levetm makroda verdiğim baslıklar sütun referansı seklinde yani Cells(1,"AA")gibi ama ekleme yapınca kayma oluyor referans da kayıyor tabiki,,,
Formül çubuğundaki gibi $A deyip sabitleyemezmiyiz??
İlgilendiğiniz için tesekkürler....

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Görüş :
INDIRECT(Dolaylı) fonksiyonu bu soruya bir çözüm olabilir mi? Formül yada kod bazında.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
INDIRECT(Dolaylı) fonksiyonu bu soruya bir çözüm olabilir mi? Formül yada kod bazında.
Formül olarak evet, ama vbada sözkonusu değil. VBA da dolu sütun sayısından v e sütun başlıklarındaki isimlerden gidilerek birşeyler belki yapılabilir.

Arkadaslar cevaplarınız icin tesekkürler her ne kadar çözüm bulamasakda :( Bende bilindik usülde yaptım yani tek tek sütun referanslarını yeni bastan değistirdim :lol: biraz uğrastırdı ama ne yapalım...