Tarayıcı Desteklenmediği İçin Webden Veri Alınmıyor ve Komut Dizisi Hatası

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Merhaba, ben bir web sitesinden veri çekmek istiyorum. Normalde başka bir yerden çekiyorum fakat şimdi daha iyi bir site buldum ve oradan çekmek istiyorum. Ancak Web Sorgu penceresinin sanırım kullandığı tarayıcı sürümü çok eski olduğu için veriyi çekmek istediğim yeni web sitesi açılmıyor ve tarayıcınız desteklenmiyor diye uyarı veriyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Ayrıca bir başka web sitesinden de ihtiyacım olan başka verileri çekmek istiyorum fakat o web sitesine girerken de Komut Dizisi Hatası alıyorum ve site içeriği düzgün açılmıyor. Internet Seçeneklerinden herkesin çözüm olarak sunduğu java için ayar yaptım ama çözüme kavuşamadım. Bu sorunun da çözümü var mıdır?
Şimdiden teşekkürler.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Ancak Web Sorgu penceresinin sanırım kullandığı tarayıcı sürümü çok eski olduğu için veriyi çekmek istediğim yeni web sitesi açılmıyor ve tarayıcınız desteklenmiyor diye uyarı veriyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Bahsettiğiniz tarayıcı, bilgisayarınızdaki mevcut Internet Explorer'dan başka bir şey değil .....

Eğer sorun, IE'nin versiyonu ise; Microsoft'un sitesinden versiyonu güncelleyin. Ama, bahsettiğiniz site IE'den gelen istekleri karşılamıyorsa, o zaman makro da işe yaramaz muhtemelen. Çünkü Excel'in hem web sorgusu hem de makroları sadece IE kullanır.

.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Bahsettiğiniz tarayıcı, bilgisayarınızdaki mevcut Internet Explorer'dan başka bir şey değil .....

Eğer sorun, IE'nin versiyonu ise; Microsoft'un sitesinden versiyonu güncelleyin. Ama, bahsettiğiniz site IE'den gelen istekleri karşılamıyorsa, o zaman makro da işe yaramaz muhtemelen. Çünkü Excel'in hem web sorgusu hem de makroları sadece IE kullanır.

.
Normalde IE tarayıcı ile girebiliyorum fakat excel üzerinden web sorgusunda girilmiyor. Yani IE güncel aslında. IE sürümü 11

Websitesi linkte. Siz de deneyebilir misiniz girebiliyor musunuz?

https://tr.tradingview.com/screener/

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Bende de durum aynı ..... Web sorgusu için muhtemelen Edge kullanmak gerekiyor. Ya da makro kodlarıyla verileri almak lazım.

Ama sizin aradığınız şey BIST100 endeksleri ise; aşağıdaki linkte belirtilen dosya işinize yarar diye düşünüyorum.

https://www.excel.web.tr/threads/bist-100-anlik-verileri.169875/

.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Windows IE ile bir sorunla karşılaşmadım. Excel'in gerek webbrowser gerekse dış veri tarayıcısı (activex nesnesi) bilgisayarda yüklü IE versiyonuyla aynı modda çalıştırılması sağlanabilir. Az önce denedim ve olumlu sonuç aldım.

Aşağıdaki bağlantıda #2 nolu mesajda eklemiş olduğum emulator programını tarayıcınıza uygun versiyonu seçerek "uygula" deyin. Tüm açık Excel uygulamalarını kapatıp yeniden başlattığınızda sayfanın açıldığını göreceksiniz...

Altın üye olamdığınız için #4 nolu mesajda başka bir indirme bağlantısı vardır.

NOT : Programı "Yönetici" olarak çaalıştırın; aksi halde ayar yapamaz.

https://www.excel.web.tr/threads/webbrowser-hatasi.161975/

.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Windows IE ile bir sorunla karşılaşmadım. Excel'in gerek webbrowser gerekse dış veri tarayıcısı (activex nesnesi) bilgisayarda yüklü IE versiyonuyla aynı modda çalıştırılması sağlanabilir. Az önce denedim ve olumlu sonuç aldım.

Aşağıdaki bağlantıda #2 nolu mesajda eklemiş olduğum emulator programını tarayıcınıza uygun versiyonu seçerek "uygula" deyin. Tüm açık Excel uygulamalarını kapatıp yeniden başlattığınızda sayfanın açıldığını göreceksiniz...

Altın üye olamdığınız için #4 nolu mesajda başka bir indirme bağlantısı vardır.

NOT : Programı "Yönetici" olarak çaalıştırın; aksi halde ayar yapamaz.

https://www.excel.web.tr/threads/webbrowser-hatasi.161975/

.
yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim fakat verdiğiniz program tam olarak ne yapıyor arka planda öğrenebilir miyim?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
merhaba bende de benzer bir hata var ama resimde ki gibi oluyor. url sayfası açılıyor tarayıcı açılıyor.