Tablodaki Verinin şekline Göre Diğer Tablodaki Verinini Değerini Değiştirmek

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Arkadaşlar Merhabalar iki tabloda yer alan verilere göre diğer tablonun değerini değiştirmek istiyorum. yapmak istediğim işlem

datamaliyet tablosunda yeralan "ham_cinsi" sutunundaki verinin karşılığı olan "tl_m2" değerini Stok tablosunda yer alan "Cinsi" sütünundaki veriye göre "Ham_m2maliyet" sutununa yazmasını istiyorum bu konuda yardımcı olabilirimsiniz.

Ekli dosyalar

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
EKOTERMAL ile diğer tablodaki cinci alanındaki isimlerinin aynı olması gerekir ve bu işi sorgu ile yapabilirsin, TLBRIM: DLookUp("tlbirim";"Data";"Hamlist='" & [Cinsi] & "'") böyle bir formülle

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Youtube de Access de sorgu oluştur videoları vardır biraz inceleseniz iyi olur bence...

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
hocam yaptım tüm istediğim güncellemeleri sorgudan istediğim veriyi çekiyorum fakat çektiğim tabloda güncelleme yaptığım zaman değer olmayan sütünlarda default değerler siliniyor. 0 olduğu zaman toplama yapıyor fakat 0 olmadığında toplam almıyor. güncellemeleri yaparken sorgu olarak hareketsiz sütünları dikkate almasın nasıl yapaibliriz? varsayılan değerler tasarım tablosunda 0 olarak düzeltilmiş.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
yaptım hocam teşekkür ederim