Soru Süre Sonuna Bir Haftadan Az Kalan Hücreleri Belirleme

ttb

Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-11-2023
Merhaba, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
İş yerinde tarafımıza iletilen soruları cevaplamak için belli sürelerimiz var. Süreleri takip için excel tablosunda aşağıdaki formülü kullanıyoruz (F1 hücresinde =TODAY() formülü var, aşağıdaki formül, hesaplamayı bugünün tarihine göre yapıyor.)

=EĞER(B2="";"DEĞER GİRİNİZ";EĞER(B2<$F$1;"SÜRESİ DOLMUŞ";EĞER(B2>$F$1;"BEKLE";EĞER(B2=$F$1;"SON GÜN";)))

Formülde B2 hücresine, birimize iletilen soruya cevap verilebilecek son tarih yazılıyor, C2 hücresinde de bugünün tarihine göre kıyas yaparak "süresi dolmuş, bekle ya da son gün" ifadelerinden biri çıkıyor.

Ben formüle, cevap süresinin dolmasına 1 haftadan az kalmış sorular için C2 hücresinde "BİR HAFTADAN AZ" ifadesinin gözükeceği şekilde ek yapmak istiyorum. Bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Aşağıdaki formülü dener misiniz?

Kod:
=EĞER(B2="";"DEĞER GİRİNİZ";EĞER(B2<$F$1;"SÜRESİ DOLMUŞ";EĞER(B2=$F$1;"SON GÜN";EĞER(B2<$F$1+7;"BİR HAFTADAN AZ";"BEKLE"))))

• Beğen
Reactions: ttb

ttb

Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-11-2023
Aşağıdaki formülü dener misiniz?

Kod:
=EĞER(B2="";"DEĞER GİRİNİZ";EĞER(B2<$F$1;"SÜRESİ DOLMUŞ";EĞER(B2=$F$1;"SON GÜN";EĞER(B2<$F$1+7;"BİR HAFTADAN AZ";"BEKLE"))))
Çok teşekkürler.