Soruları Okumak İçin Tıklamadan Okumak

• Konbuyu başlatan xxrt
  • Başlangıç tarihi
X

xxrt

Misafir
Soruları Okumak Ýçin Tıklamadan Okumak

Forumda bazen sorulan sorulara bakmak istediğimizde tıklıyoruz bakıyoruz ve çıkıyoruz.Þöyle birşey yapabilirmisiniz..
Kullanıcı Soru linkinin üstüne geldiğinde Sorular balon içinde okunacak..Ben kodunu araştırdım.
Kod:
[url="hede.php"]Deneme[/url]

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Selam,
soru her tıklandığında yanında birde sayaç çalışıyor. Eğer tıklamadan okunursa bir konunun ne kadar ilgi çektiğini ölçümleme şansımız olmaz.
:wink:

merhaba

soru her tıklandığında yanında birde sayaç çalışıyor. Eğer tıklamadan okunursa bir konunun ne kadar ilgi çektiğini ölçümleme şansımız olmaz.
tıklamadan okunursa bence "ne kadar ilgi çektiğini ölçümleme" daha sağlıklı olur.

çünkü ben o soruyu tıklamadan çıkan "balondan" okursam ilgimi çekip çekmediğine karar verir ona göre devamı için ya tıklarım ya tıklamam.

tıklamazsam ilgimi çekmiyordur. tıklarsam ilgimi çekmiştir.

böylece istatistikler daha sağlıklı olur gibime geliyor.

edit : tabi bu extranın birde bandwith sömürme olayı var negatif olarak.

sayacla ilgili

sayac istatiğiyle ilgili olarak;
sayac istatiği kabaca ilgiyi ölcüyor fakat bu ölçümü daha hassas hale getirmek mümkün mü acaba? şöyleki örneğin ben bir yazı yazıyorum, ve buna farklı zamanlarda 4 cevap geliyor.... ben bu cevapları okumak için mecburen o bölüme gidyorum. bide cavap yazanların aynı şleyi yaptığını düşünelim. 4 kişide 4 er kez girerse sanırım 20 gibi bir görüntülenme olur. bu da sayactaki sayıyı arttırıyor. Ancak ortada sadece yazar hariç 4 kişi var .ilgiden ziyade kaç kez görüntülendiği ölçülüyor. bunun yerine eğer mümkünse ip adresi sayacı koysanız daha gercekçi olur. tabi bu sayac kaç kez görüntülendiğini değil kaç ip no'su tarafından görüntülendiğini sayacak.. yani bilgisayrları saycak ve bir kez görüntüleyen bilgisyar bir daha görüntülese bile sayacı oynatmayacak
böyle olursa 4 kişi arasında gecen konu 20 olarak görünmez
saygılarımla....

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
tıklamadan okunursa bence "ne kadar ilgi çektiğini ölçümleme" daha sağlıklı olur.

çünkü ben o soruyu tıklamadan çıkan "balondan" okursam ilgimi çekip çekmediğine karar verir ona göre devamı için ya tıklarım ya tıklamam.
Mesaj detayı son mesaj üzerine gelince otomatik olarak görülüyor. (Yaklaşık 5 saniye.)
Bu sürede mesajı tıklamaya gerek olup olmadığına karar vermeniz gerekir.

Görüş belirten ve önerilerini yazan arkadaşlara teşekkürler.

Her şey daha güzel forum için. :hihoho: :hihoho: :hihoho:

X

xxrt

Misafir
Teşekkürler Türkiye

Teşekkürler Admin.