Soru Selenium basic ile webden combobox içindeki seçili değeri nasıl alabilirim?

Excel Vers. ve Dili
Sürüm 2104
VBA
selenium
@Haluk hocam cevap için çok teşekkür ederim.
Sizin cevap verdiğiniz örnek üzerinden bir sorunla daha karşılaştım cevap verebilirseniz çok müteşekkir olurum,

Kod:
Dim Chrome As Selenium.ChromeDriver

'

Sub Main()

Set Chrome = New Selenium.ChromeDriver

Chrome.Get Sheets("Sheet1").Range("A1")

Range("C2") = Chrome.FindElementById("priceblock_ourprice").TextAsNumber
Range("C3") = Chrome.FindElementById("ourprice_shippingmessage").TextAsNumber
'Range("C2") = Chrome.FindElementById(""priceblock_saleprice").TextAsNumber  (Burada id kısmı değişkenlik gösteriyor x sitesinde bu yapıda y sitesinde diğer üstteki yapıda id olduğu için hata verdiğinde aşağıdakinden devam ettirmem gerekiyor)
'Range("C3") = Chrome.FindElementById("saleprice_shippingmessage").TextAsNumber

End Sub

'

Sub Auto_Close()

Chrome.Close

Chrome.Quit

End Sub
Hocam yukarı da ki kod bloğunda ID değerini hücreye çekiyorum fakat siteyi değişken atadığım için ID değişiyor 2 farklı ID yapısı var sitede ve birisini kullanınca diğer web sitesini girince haliyle hata veriyor bu konuda ikisini bir nasıl kullanabilirim hata verince diğerine nasıl geçtirebilirim burda benim için önemli olan hangi ID i bulursa onu hücreye aktarması

askm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010-2016
İf şart bloğu ile çözebilirsiniz. Ya da iselement ile olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Sürüm 2104
VBA
selenium
İf şart bloğu ve iselement ile denedim fakat kod döngüsünü kuramadım selenium için

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
URL'ler ve aradığınız ID'ler nedir? Somut örnekler verin ve hangi hücrelerde bunlar?

.