Sayfa1'de yaptığım Sayfa5'te de olsun

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2007
merhaba ben bu fromda olduğu gibi excelde de yeniyim bana yardım ederseniz çok sevinirim yapmak istediğim örneğin excelde sayfa 1 de çalışıyorum bu sayfa üzerinde yaptığım değişiklik yada uygulama ben sayfa 1 de yapınca sayfa 5 de değişsin aynısı ordada olsun yani şimdiden teşekkürler yardımcı olursanız çok sevinirim acil

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn gülru

Sorularınız mevcut soru başlıklarından biriyle ilgiliyse o başlığa ekleyebilirsiniz. Ama hiç alakası olmayan başlıklara eklemeyin, yeni bir başlık açarak sorun. Bu nedenle mesajınız ilk eklediğiniz yerden buraya ayrı bir başlık halinde taşınmıştır.

Ayrıca örnek bir dosya eklerseniz sorunuzun cevabını daha çabuk alırsınız.

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2007
üzgünüm

sn mehmet bey öncelikle forumda yeni olduğum için yanlışlık yapmış olabilirim soruma gelince şuan elimde bi örnek yok eğer sorumun cevabını bulursam yapıcağım bu arada ilginize teşekkür ederim eğer örnek olmadan bana cevap yazarsanız çok sevinirim :( lütfennnnn

izzetk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2027
sn mehmet bey öncelikle forumda yeni olduğum için yanlışlık yapmış olabilirim soruma gelince şuan elimde bi örnek yok eğer sorumun cevabını bulursam yapıcağım bu arada ilginize teşekkür ederim eğer örnek olmadan bana cevap yazarsanız çok sevinirim :( lütfennnnn
Sn.gülru,

Örnek vermediğiniz için tahminimce bir örnek yaptım.Örneği incelermisiniz.Umarım işinize yarar.

sayfa 1'deki değerleri, sayfa 5'e linkle attım.
sayfa 1'de yaptığınız değişikliklerin hepsi otomatik olarak sayfa 5'tede değişmektedir.

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2007
teşekkür ederim

yardımınız için çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap işime yaradı sağolun peki son olarak bu işlemi formüllü yapsak nasıl yaparız .saygılarımla

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
yardımınız için çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap işime yaradı sağolun peki son olarak bu işlemi formüllü yapsak nasıl yaparız .saygılarımla
Örneğin Sayfa5 in bir hücresine aşağıdaki formülü yazarsanız, sayfa1 in A1 hücresine bağlamış olursunuz.

=Sayfa1!A1

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2007
:)

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim çok sağolun iyiki bu forumla tanışmışım:)