Önceden Oluşturulmuş Olan Çalışma Kitabını Son Haliyle Kaydetmeye Karşı Koruma

fledermaus

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 365
Merhaba,

Benim tarafımdan oluşturulmuş bir çalışma kitabının son haliyle kayıt edilmesini engellemeye yönelik nasıl bir koruma oluşturabilirim ? Bahsi geçen çalışma kitabında bazen bazı koşul kriterini içeren hücreler manual olarak değiştirilmek zorunda kalınıyor ancak çalışma kitabı kapatıldığı zaman ilk haline dönmesi gerekiyor yani son haliyle kayıt edilmemeli ve sadece farklı kaydet olarak çalışmalı. Çalışma kitabını kullanan kişi söz konusu kitabı ancak istiyorsa kendi bilgisayarına farklı kayıt edebilecek.

Bahsetmiş olduğum bu ayarı güvenlik ayarlarında bulamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilecek biri var mıdır ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Türkçe 64 BIT
Merhaba,
Farklı kaydet yaparken kaydet in hemen yanında araçlar butonu var.Oradan genel seçeneklere tıklayarak istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.
Dosyayı değiştirmek için parola koyup, değiştirilmesini önleyebilirsiniz.

fledermaus

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 365
Merhaba,
Farklı kaydet yaparken kaydet in hemen yanında araçlar butonu var.Oradan genel seçeneklere tıklayarak istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.
Dosyayı değiştirmek için parola koyup, değiştirilmesini önleyebilirsiniz.
Merhaba,

Sizin söylemiş olduğunuz sekmeden yani güvenlik ayarlarından çok baktım ama bulamadım. Dosyayı kullanan kişi istemden son haliyle kayıt edebilir. Benim amacım bunu engellemek. Sadece farklı kaydet yapabilsin, son halini değiştiremesin.

fledermaus

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 365
Merhaba,

Yardımcı olabilecek birileri var mıdır acaba ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Dosyanızı "xltx" uzantısı ile kayıt ederseniz kaydetmek istenildiğinde farklı kaydete zorlayacaktır.