mermer fabrikasında üretimi takip

Excel Vers. ve Dili
türkçe
mermer fabrikasında üretimi takip etmek için excel tabloları hazırladım bu tablolar her hangi bir makro içermiyor ama çok uzadı bunu daha kısa yollarla yapabilmenin yollarını aramaktayım
yardımcı olursanız sevinirim
KENDİ DOSYALARIMI KONUYA EKLEYEMEDİM
O KADAR BİLGİM YOK İLGİLEnen ARKADAŞLARA DOSYALARI MAİL OLARAK YOLLAYABİLİRM
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
***artık mermer fabrikasında çalışmıyorum bilgilerinize***

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office excel 2003
slm

slm tolga bizde mermer sektöründeyiz bizimde kulladığımız kendimizin yaptıgı programlar var sen elindeki verileri bize yollarsan sana bu konuda yardım edebileceğimiz noktalarda yardımcı olabiliriz... benim mail adresimm:

leventerol@windowslive.com

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel2003
Merhaba Arkadaşlar,
Ben fabrikada detaylı bir stok takibi yapmak istiyorum. Sizde bilirsiniz ki 100'den fazla granit çeşiti var. Ve ben devir, gelen mal, çıkan mal diye bunları sınıflandırmak, Mal geldikçe eklemek, Çıktıkça stoktan düşmek isyorum. Ama her kalem kendi içinde olmalı. Ve ayrı bir tabloda pratik bir şekilde ben stok durumunu görebilmeliyim.
Excel'de formul kurmaya çalıştım ama başarılı olamaıdm. Genel stoktan düşürmek kolay ama tek tek nasıl yapılıcak bilmiyorum.
Her mala bir numara verilip, stok takip tablosunda eğer'li formul kurarak yapabilirim diye düşündüm ama formulü oluşturamadım.
Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Biraz karışık farkındayım ama bana yardımcı olursanız sevinirim. Hiç değilse fikir verirmisiniz. Ne yapmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim? Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Not: Aşağıda ufak bir tablo var. Biraz daha anlaşılması kolay olur umarım

GELEN MALLAR
NO İSİM BOY EN ADET M2

5. YENİ PAZAR 3 0,75 4 9
1. MARMARA 1,5 0,5 5 3,75
3. AFYON 21 0,3 6 37,8
2. MUĞLA 2 0,35 8 5,6
4. BURSA 5 1 3 15
TOPLAM 62,15

ÇIKAN MALLAR
NO İSİM BOY EN ADET M2

1. MARMARA 1 0,3 1 0,3
5. YENİ PAZAR 2 0,5 3 3
2. MUĞLA 2 0,25 3 1,5
4. BURSA 4 0,5 2 4
3. AFYON 5 0,25 3 3,75
TOPLAM 12,55

STOK DURUMU
NO İSİM DEVİR GELEN ÇIKAN KALAN

4. BURSA 4
3. AFYON 3
1. MARMARA 2
5. YENİ PAZAR 7
2. MUĞLA 5

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel2003
Merhabalar
Yardımcı olabilecek kimse yokmu acaba? En azından bir kaç fikre ihtiyacım var

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel2003
örnek çalışmayı inceleyin işinizi görmedigi yerleri düzeltiriz saygılar.
Sn: Federal

Emeğiniz için çok teşekkürler. Çalışmanız gerçekten güzel olmuş. Bir kaç değişiklikle sanırım işime yarayacak. Öncelikle çıkış sayfasına fire payını ekleyebilirmiyiz? Fiyat kısmını çıkarsak sadece stok kalsa gerçekten çok ii olacak. Sayfa boy en adet ve daha sora m2 hesaplasa. Birde m2 hesapla demeden otomatik atabilir mi? Son olarakta bazı malzemeler biliyosunuz direkt m2 olarak giriyor yada çıkıyor Boy ve enini yazmadan -eksik bilgiyle- sadece m2'sini yazarak sayfayı kaydetmemiz mümkün mü?

fedeal

Banned
Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Fire % olarak girin istedikleriniz yapıldı kontrol edin eksikleri düzeltelim. iyi çalışmalar.

sn: federal
emeğiniz için çok teşekkürler ama dosyayı açamıyorum. rica etsem son halini eski gönderdiğiniz formatta gönderebilirmisiniz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
türkçe
artık mermer fabrikasında çalışmıyorum bilgilerinize

artık mermer fabrikasında çalışmıyorum bilgilerinize

Excel Vers. ve Dili
tr
mermer fabrikasında üretimi takip etmek için excel tabloları hazırladım bu tablolar her hangi bir makro içermiyor ama çok uzadı bunu daha kısa yollarla yapabilmenin yollarını aramaktayım
yardımcı olursanız sevinirim
KENDİ DOSYALARIMI KONUYA EKLEYEMEDİM
O KADAR BİLGİM YOK İLGİLEnen ARKADAŞLARA DOSYALARI MAİL OLARAK YOLLAYABİLİRM
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
***artık mermer fabrikasında çalışmıyorum bilgilerinize***
tuncayseven10@hotmail.com a gönderebilir misiniz lütfen