Listbox ile 10 sütundan fazla veri çekme?Mümkün mü?

Excel Vers. ve Dili
Makro-VBA
Arkadaşlar merhaba excel vba bilgim çok zayıf kendi işimi kolaylaştırmak için bişiler yapıyorum youtube dan felan izleyerek, bir konuda takıldım Ekteki dosyada sayfa 1 deki verileri 16 sütun halinde userform da görmek ve seçtiğim satırları aktar butonuna basınca sayfa 2 deki satırlara tek tek eklemesini istiyorum. Şu an bu işlem oluyor ama sadece 10 sütun için çalışıyor kod lar, sanırsam listbox için 10 sütun kontrolü mümkünmüş bunu yapabileceğim başka kod varmı varsa bu sayfaya nasıl eklemeliyim yardımcı olurmusunuz?

Ekli dosyalar

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Array ile nesneye doldurabilirsiniz. Aşağıdaki kodu deneyin...

PHP:
Private Sub UserForm_Initialize()
    Me.ListBox1.ColumnCount = 17
    Me.ListBox1.List = Sayfa2.Range("a1:q" & Sayfa2.Range("a100000").End(xlUp).Row).Value
End Sub

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Alternatif olarak lisbox rowsource ilede olur.

Excel Vers. ve Dili
Makro-VBA
Zeki bey, çok teşekkür ederim, Kaç günlerdir forumda arıyorum deniyorum çözemedim emeklere saygı göstermek adına direk konu açmamıştım. Konuyu açtıktan 11 dk sonra çözdünüz çok sağolun. Çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Makro-VBA
Evet @Orion1 bey, oda mümkün sanırım ama dediğim gibi baya bir bilgisizim, diğer aktar komutundaki kodlar lada alakalı diye çok farklı kod a yönelmek istemiyordum. Size de çok teşekkür ederim.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Evet @Orion1 bey, oda mümkün sanırım ama dediğim gibi baya bir bilgisizim, diğer aktar komutundaki kodlar lada alakalı diye çok farklı kod a yönelmek istemiyordum. Size de çok teşekkür ederim.
Kodları buyurun.:cool:
Kod:
Private Sub UserForm_Initialize()
Me.ListBox1.ColumnHeads = True
Me.ListBox1.ColumnCount = 17
Me.ListBox1.RowSource = "Sayfa2!A2:Q" & Sayfa2.Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
End Sub

GursoyC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Merhabalar,
sayın @Zeki Gürsoy , sayın @Orion1
ilgili işlemde listbox kolonlarına verileri çekerken şart eklemek mümkün müdür?
Örneğin listbox'un 1. kolonu sayfamın 1. satırında Ali yazan sütun, listbox'un 2. kolonu ise aynı sayfamın 1. satırında Veli yazan kolon olsun istiyorum.
Mümkün müdür böyle bir şey?