İki kritere göre sonuç bulmak

Excel Vers. ve Dili
2016 ENG
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21.08.2023
Dostlar Merhabalar Herkese İyi Bayramlar...

2 değişkenli bir formüle ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz lütfen.

Yapmaya çalıştığım şey şu aslında;
Formül C5'te çalışacak. A5'e baksın (RBAR, DPRO vs) ardından U Sütununda C5'i bulsun, B5'teki ülkeye göre Z5'teki veriyi getirsin istiyorum. Bu konuda bana destek olabilir misiniz lütfen.

https://we.tl/t-SflJNM3wxD

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Aaşağıdaki formülü deneyin.
Kod:
=SUMPRODUCT((Table15[FIRST_GROUP]=A5)*(Table15[Column1]=B5)*(Table15[STAY_ROOMS]))

Excel Vers. ve Dili
2016 ENG
21.08.2023
Kod:
=SUMPRODUCT((Table15[FIRST_GROUP]=A5)*(Table15[Column1]=B5)*(Table15[STAY_ROOMS]))
Bayram günü büyük dua ettim size. Yaklaşık 50 sayfalık datayı tek tek girmekten kurtardınız beni. Allah da sizin yüzünüzü güldürür inşallah. Çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2016 ENG
21.08.2023
Kod:
Birşey daha sormak istiyorum. Aynı formülü başka tablo için kullanmaya çalıştığımda N/A hatası veriyor. Tablo ismine ve sütün isimlerine dikkat ederek formülü kopyalıyorum ancak hatayı bir türlü bertaraf edemiyorum.

Master (2) tabını oluşturdum. C5 sizin bana verdiğiniz formül. C6'ya da yandaki siyah & beyaz tabloyu bağlamak istedim deneme için. Çünkü bu tabloyu aylara göre 12 tane yapacağım. Ancak yeni tablo oluşturduğumda ya da mevcut mavi & beyaz tablonun içine başka bir ayı sadece veri olarak yapıştırmak istediğimde formül kabul etmiyor. Yeni yapıştırdığım verinin tablo adı değişiyor. Formül içinde onu da değiştiriyorum ancak olmuyor bir türlü.

https://we.tl/t-5gRGXzsrdy

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Sayın @murder,
İyi dileklerinin için teşekkür ederim.Sağolun.

Formül normal olarak "hata" verecektir, çünkü; tablonuzda RBAR da Cyprus YOK. Bu nedenle aşağıdaki gibi kullanın.
Kod:
=IFERROR(SUMPRODUCT((Table58[market]=A6)*(Table58[country]=B6)*(Table58[rn]));"")
veya
Kod:
=IFERROR(SUMPRODUCT((Table58[market]=A6)*(Table58[country]=B6)*(Table58[rn]));0)

Excel Vers. ve Dili
2016 ENG
21.08.2023
Sayın @murder,
İyi dileklerinin için teşekkür ederim.Sağolun.

Formül normal olarak "hata" verecektir, çünkü; tablonuzda RBAR da Cyprus YOK. Bu nedenle aşağıdaki gibi kullanın.
Kod:
=IFERROR(SUMPRODUCT((Table58[market]=A6)*(Table58[country]=B6)*(Table58[rn]));"")
veya
Kod:
=IFERROR(SUMPRODUCT((Table58[market]=A6)*(Table58[country]=B6)*(Table58[rn]));0)
,

Dediğiniz gibi RBAR'da Cyprus yok. Ancak Italya ve İngilitere için aynı şekilde denememe rağmen yine "sıfır" dönüyor. Halbu ki bu ülkelerin karşılığında data var. Nedenini bir türlü çözemedim. Dün akşam belki 4 saat dolandım ama bulamadım. Neden olabilir sizce?

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
C13 hücresine:
=IFERROR(INDEX(Table58[rn];MATCH(A13&B13;Table58[market]&Table58[country];0));0)
şeklinde DİZİ formül uygulayıp deneyin.
Bu formülü C13 hücresine yazdıktan sonra hücredeyken F2 tuşuna basın.(Formül çubuğundaki formül hücrede gözükür)
Bu halde iken Klavyede Ctrl ve Shift tuşlarına birlikte BASILI TUTARAK "Enter" tuşuna basın.
Formül çubuğunda başta ve sonda "{ }" işaretleri gözükecektir.
Dizi Formülü be şekilde uygularsanız sonuç alacaksınız.
Doğru sonuç alırsanız bu hücreyi kopyalayıp diğer hücrelere yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Genel Bilgi:

DİZİ FORMÜL YAZILIŞI:
Formül hücreye girildikten sonra ENTER tuşuna basmadan,
CTRL ve SHIFT tuşlarına birlikte basılı tutarken ENTER basılır.
Formülün başında ve sonunda { } işaretler çıkar.Bu işaretleri elle yazarsanız formül doğru çalışmaz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2016 ENG
21.08.2023
C13 hücresine:
=IFERROR(INDEX(Table58[rn];MATCH(A13&B13;Table58[market]&Table58[country];0));0)
şeklinde DİZİ formül uygulayıp deneyin.
Bu formülü C13 hücresine yazdıktan sonra hücredeyken F2 tuşuna basın.(Formül çubuğundaki formül hücrede gözükür)
Bu halde iken Klavyede Ctrl ve Shift tuşlarına birlikte BASILI TUTARAK "Enter" tuşuna basın.
Formül çubuğunda başta ve sonda "{ }" işaretleri gözükecektir.
Dizi Formülü be şekilde uygularsanız sonuç alacaksınız.
Doğru sonuç alırsanız bu hücreyi kopyalayıp diğer hücrelere yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Genel Bilgi:
DİZİ FORMÜL YAZILIŞI:
Formül hücreye girildikten sonra ENTER tuşuna basmadan,
CTRL ve SHIFT tuşlarına birlikte basılı tutarken ENTER basılır.
Formülün başında ve sonunda { } işaretler çıkar.Bu işaretleri elle yazarsanız formül doğru çalışmaz.
Size ne kadar teşekkür etsem az. Bayram bayram benimle uğraştınız ve müşkülümü çözdünüz. Desteğinize çok teşekkür ederim. Birebir tanışmıyoruz ancak çok hayır duamı aldınız. Herşey için teşekkür ederim.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Sağolun, varolun.