Soru Kriterlere göre en yüksek ve en düşük verilerin sıralanması

Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-10-2020
İyi forumlar,
Gerekli formülasyonların hepsini siz sevgili forum üyelerinden talep ediyor olamaktan müzdaripim. Ancak bir türlü çözemediğim bir uygulama için sizlerden yardım almak amacı ile yazıyorum. İlgili sorunu çözer veya bana ilgili sorunu çözmem için yol gösterirseniz minnettar olurum.

- En yüksek ve en düşük 5 K/D oranı sıralansın. Her yeni veri girişi ile otomatik olarak güncellensin. Buton koymazsanız sevinirim. (Excel Formu Sayfa 2 de ilgili alan gösterildi)
- Excel Formu 2. Sayfadaki sıralamada ilgili verinin yalnızca Excel Formu 1.Sayfadaki "ID","URL","Parametre","K/D" kısımları yer alsın.
- Excel Formu Sayfa 1 deki İşlem Durumu "İşlem Açık" ise sıralamaya dahil edilmesin. (Örnek olarak sarı alan ile gösterildi.)
- Excel Formu Sayfa 2 de yer alan market ve formasyon veri doğrulama seçenekleri ile sonuçlar süzülsün.
- Excel Formu Sayfa 2 deki veride ID kısmına tıklayınca Sayfa 1 deki o ID ye ait satır verileri herhangi bir RGB renk kodu ile renklendirilsin.​
- Tabloda gösterilmiş kırmızı alanlardaki veriler kullanıcı tarafından boş bırakılabilir. Bu durumda 2 inci sayfadaki ilgili hücrede "-" işareti ile ilgili satırın boş olduğunu gösterebilirsiniz. (Eğer 2.sayfadaki süzülmüş veri örneğin 4 adet ise 5 inci satırdaki hücreler boş kalacağı için aynı ifade o hücrelere de konulabilir.)

Ekli dosyalar