HÜCRE İÇİNDEKİ VERİLERİ TOPLAMA

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Professional Plus 2021 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-06-2027
Üstat elinize emeğinize sağlık muhteşem olmuş gerçekten diğer yardım eden üstatlara da çok teşekkür ederim.
Ben bu formülü ana dosyama kopyaladım ama #AD? hatası verdi mecburen örnek dosyaya kopyaladım birimleri orda formülüze edip 12 aylık 12 tane dosyaya ayrı ayrı kopyaladım Bu hatayı neden almış olabilirim acaba
Değerli Arkadaşım Merhaba

Siz kendi excelinizde yada kendi bilgisayarınızda Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon yazılarak elde edilmiş olan =Birim_Topla(A1) formülünü sadece kopyalayıp yapıştırdığınızda formül çalışmaz.

Bu formülün içerisinde geri planda formülü çalıştıran makro kodları bulunmaktadır.
Bu kodlarıda kendi bilgisayarınızda, kendi excelinizde ilgili yere eklemeniz gerekir.

Ben genelde bilgisayarımdaki tüm excel dosyalarımda çalışmasını istediğim bu kodları Bilgisayarımdaki PERSONAL dosyasına kaydediyorum.
Böylece tüm Excel dosyalarımda o kodlar otomatik çalışıyor.

Bu sitede arama yaparak PERSONAL dosyasına nasıl kod ekleme yapılır bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin..
Selamlar...

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Alternatif olarak birim kriteri fonksiyon içinde verilerek sonuç elde etmek için ekli dosyadaki kullanıcı tanımlı fonksiyonu deneyebilirsiniz.

Regexp metodu kullanılmıştır.

Kullanım şekli;

=B_TOPLA(Hücre;Birim)

Ekli dosyalar