grup sayı listesi

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
İyi akşamlar,
bir örnek üzerinden gidersek, 7 rakam için 2 li grup olan listeyi formülle elde etmek istiyorum.Konu biraz karışık ,ekli dosyaya göz atabilirseniz anlarsınız umarım.Örneği elle yapabiliyorum.
Fakat lazım olan şu.
7 rakamın ikisini alarak combinasyon yapmak diyelim.Sonuçta ikili olarak liste ortaya çıkmış olur.Dahası 10 rakam için rakamların 4 ünü alarak liste yapmak ve diğerleri 15 rakam için rakamların 6 sını bir alarak vs.vs.
Zor olmasa gerek fakat konuyu anlatırken bile zorlandım.Biraz matematik gerektiriyor ama .Yinede sormuş olmam için beni azarlamayın.
İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyanız gözükmüyor..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Teşekkür ederim sayın espiyonajl ,
bir konuyu eklemem gerek sanırım.7 rakamın için rakamların ikisini alarak yaparken 3 satırda yapmalı.keza 10 rakam için 4 lü grubu 6 satırda yapmalı.yine başka bir örnek için 15 rakamda 5 li grup için 7 satırda yapmalı.Klasik kombinasyondan farklı olarak ,yani 15 rakam için 5 li grup yapmak için 7 satırda yapılmalı.Veya satırları sutun olarakta ele alınabilir.Başka bir örnekle 20 rakam için 7 li gruplama yaparken 10 sutunda bunu yapmalı.Yeni dosyaya bakabilirmisiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
İyi akşamlar Ali bey,
yeni dosyamı biraz açtım.Burdaki örnek üzerinden bir fikriniz olabilir mi?