formül yardımı

CONANFORCE

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel=2016
türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-07-2024
Kolay gelsin;

Excel tablomu sadece formül kullanarak oluşturabiliyorum kodlama bilmediğimden. Yazdığım formüllerim de 10.000 satırlık bir tabloda exceli baya kastırıyor ve yoruyor.

soru 1)
Hazırladığım bir tabloda G ve H sütunlarında tarih verisi bulunmakta. Bu sütunlara ait satırlara veri girildikçe I sütunu ise bu verileri formül ile yorumlayarak uyarı veriyor. Sizden talebim bu formülü nasıl kodlama yapabilirim satır uzunluğu 10.000
soru 2)
I sütunundaki veriye bağlı koşullu biçimlendirme exceli fazla yorar mı? 10. satırlık veri sonuçta ve 8 kişi aynı anda serer üzerinde kullanacak.
soru 3)
C sütunundaki formülü kodlama ile daha kullanışlı hale getirebilirmiyiz.
soru 4)
K sütununa tarih yazdığımda A sütunu infaz yazabilmesi için formül yerine kodlama yapabilirmiyiz.

Ekli dosyalar

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Sayın @CONANFORCE ,
Bu dosyanızla birlikte "call center bilgi.xlsx" dosyanızı da foruma yüklerseniz;
"call center bilgi.xlsx" dosyasından alınan veriler ve oluşturduğunuz formüller ve istedikleriniz Makro ile daha verimli kullanılır hale getirilebilir.
Bu dosya ile "call center bilgi.xlsx" dosyası aynı klasörde mi, farklı klasörde mi, lütfen bunu da belirtin.

CONANFORCE

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel=2016
türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-07-2024
İlk öncelikle ilginiz için teşekkür ederim Sayın turist
Dosyanın asıl halini ekliyorum. Dosyada ne kadar formül girdiğimi ve exceli yorduğumu göreceksiniz vay çömeze bak ne yollara girmiş uzun uzun diyeceksiniz.:unsure:. dosyanın içine de gerekli açıklamaları anlatabileceğim kadarı ile yazdım.
not: dosya paylaşımda kullanılıyor 8 kişi ortak kullanıyor. hücre ve sayfa korumalarını, kitlemeleri halledip paylaşıma açmam gerekli kodlamada bir şey değiştirir mi bilmediğimden yazayım dedim.

Ekli dosyalar