Fatura şablonunu arka plana hizalamak?

Merhaba arkadaşlar,

Matbaadan alfığım fatura koçanını tarayıcıda taradım ve A4 boyutunda (21x27,9cm) jpg olarak kaydettim. Bu resmi arkaplan ekleyerek hücreleri düzenlemek istedim. Ancak Hücreleri küçültürken arka plana eklediğim resim de otomatik olarak küçüldü. Ayrıca hiç bir şekilde imajı tam A4 sayfaya oturtamamdım. Her seferinde küçük veya büyük oldu. Tüm çözünürlükleri denedim (72dpi, 100dpi, 220dpi, 300dpi..) Hiç birisi olmadı.

Forumda konuyla ilgili yazıları okudum. Aynısını uyguladım ama bir türlü sonuç alamadım.
Excel 2007 kullanıyorum ve sizden ekli resmi kullanarak arka plan konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Tüm uzmanlarımıza selamlar,
ONUR

Ekli dosyalar

mustafakoker

MUSTAFA KÖKER
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office ev ve iş 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-07-2024
merhaba resmi baskı önizle yaptığınızda görebilirsiniz
resmi biraz daha büyütüp daha çok yerden faydalanabilirsiniz

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
20 kb dosyayı indirmek için paramı verceğiz? soyguncumusunuz siz???
Öncelikle, üye olurken okuduğunuz/okuduğunuz varsayılan FORUM KURALLARInı bir kez daha okumanızı öneriyorum.
FORUM KURALLARIna cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

Yazılan cümleleri göndermeden önce en azından bir kez okumanızda yarar var. Cümlelerinizdeki seviyeye dikkat ediniz.
Ayrıca foruma kimsenin davetiyle gelmediğinizi tahmin ediyorum, üye olmak/konu takip etmek/cevap yazmak zorunda olmadığınızı da hatırlatayım.
.

muhasebeciyiz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
64 Bit
21-12-2027
20 kb dosyayı indirmek için paramı verceğiz? soyguncumusunuz siz???
Sayn Gökçe ;
Bu forumda herkes gönüllülük esasına göre birbirine yardım etmektedir.Para söz konusu değildir.Mustafa bey emek verip cevabınıza karşılık vermiş sizin verdiğiniz cevap ise tam size yakışır şekilde olmuş.

Üye olmak zorunda değilsiniz.Dosyayı indiremedim diye yazsaydınız Mustafa bey veya başkası dosyayı dosya.tc, dosyaupload.com gibi sitelere yüklemekten de çekinmezdi.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Sayn Gökçe ;
Bu forumda herkes gönüllülük esasına göre birbirine yardım etmektedir.Para söz konusu değildir.Mustafa bey emek verip cevabınıza karşılık vermiş sizin verdiğiniz cevap ise tam size yakışır şekilde olmuş.

Üye olmak zorunda değilsiniz.Dosyayı indiremedim diye yazsaydınız Mustafa bey veya başkası dosyayı dosya.tc, dosyaupload.com gibi sitelere yüklemekten de çekinmezdi.
Internet üzerinde araştırirken gördüm. Bu konuda bana da yardımcı olabilir misiniz?