excelde max kaç tane çalışma sayfası oluşturulabilir

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bilgisayarınıza bağlı.

.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
bir çalışmamda aynı kitap içersinde bikaçyüz sayfa gerekmişti. birsüre sonra sayfa eklemeyi kabul etmiyor ama dosyayı kapatıp tekrar açınca sayfa eklemeye devam ediyor. kaç sayfa ekledim bilmiyorum ama bu şekilde ihtiyacınız kadar sayfa ekleyebileceğinizi sanıyorum. tabi birazda makinenizin kapasitesine bağlı.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
3200 sayfa eklemek mümkün. küçük gruplar halinde daha fazla eklenebilyor.
3200*256*65536 hücre ederki sanırım böyle bir dosya hücrelerde formüller olduğu durumda 2-3 GB boyutunda olmalı.
merak ettim deneyeceğim ama excel kilitlendi ;)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
benim yaptığım bir işem şöyle:ayardan 255 sayfa açtıktan sonra 500 sayfayakadar ihtiyaç vardı ve açtım.Herhalde devam etseydim bu sayı yükselecekti.İşinize gelirse açıklama yaparım.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
benim yaptığım bir işem şöyle:ayardan 255 sayfa açtıktan sonra 500 sayfayakadar ihtiyaç vardı ve açtım.Herhalde devam etseydim bu sayı yükselecekti.İşinize gelirse açıklama yaparım.
merhaba
İşinize gelirse açıklama yaparım bu cümleyi pek anlayamadım?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Sayın uzmanamele arkadaşım kaçtane sayfa açmak istediğini beli etmediği için,500 sayfa işine gelirse açıklama yaparım dedim yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
hala cevap yok kaç sayfa istediğini yazmıyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Sayın arkadaşlar,ben o zaman bu soruya cevap vermek istememiştim?Nedeni soruyu samimi bulmamıştım ve bunca zamandan sonra kanıta vardım ki haklıyım.
Önemli değil?Dün bir siteyi ziyaret ederken,bir uzman arkadaş açıklama yapmış:Excelde maksimum 255 sayfa açılır diye.Bu doğru ama nasıl?
Seçeneklerden excel o kadar müsade ediyor,burası doğru.Ama bundan sonra 1000 sayfa bile açma imkanımız var.Nasıl mı:önce 255 sayfalık bir çalışma kitabı oluşturalım → 255-ci sayfa sekmesine gelelim ve fareyi sağ tıkla açılan listede "ekle" seçeneğine ekle-yi tıklayalım ve her seferinde bunu yaparak istediğimiz sayfa rakamına ulaşırız,hata 1000 bile olabilir.
Eğer bir kimsenin işine yaradıysa sevinirim.İyi Çalışmalar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhabalar,

Buna benzer bir soru daha öncede sorulmuştu, makroyla deneme yapmak istedim. 5000 adet sayfadan sonra sıkılıp makroyu kırmıştım.

10000 tane sayfa açılsa ne olur, aramak bir dert, bulmak bir dert olurdu sanırım.

Herşeyi kararında bırakmak güzeldir diye düşünüyorum :)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Merhabalar,

Buna benzer bir soru daha öncede sorulmuştu, makroyla deneme yapmak istedim. 5000 adet sayfadan sonra sıkılıp makroyu kırmıştım.

10000 tane sayfa açılsa ne olur, aramak bir dert, bulmak bir dert olurdu sanırım.

Herşeyi kararında bırakmak güzeldir diye düşünüyorum :)
Sayın Necdet bey:Tamamen haklısınız katılıyorum.Çünkü ben kendime bir program yaparken 500 sayfalık bir dosya hazırladım.Ama hiçte iyi olmadı neden mi?
Açılması bir dert kapanırken kaydetmesi başka bir dert zaman alıcı. Ama isteyenler olursa cevabı hazır.İyi çalışmalar.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
.......Çünkü ben kendime bir program yaparken 500 sayfalık bir dosya hazırladım.
500 sayfa içeren bir Excel dosyası (programı) zaten başından yanlış planlanmış bir çalışma.