excelde hep önceki kayıtlar esas alınıyor

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
merhaba sevgili arkadaşlar.
excel'de bir kütüphane programı yaptım. bu programda bir kitap veriyorum. örneğin 1 numaralı kitabı 1 numaralı kişiye verdik ve aldık diyelim. aynı 1 numaralı kitabı 3 numaralı kişiye verip alırken iade alma sayfasında 1 numaralı kişinin bilgilerini yandaki sütuna yazıyor. yani olması gereken kişiye ait bilgileri göstermiyor. daha doğrusu kişide olan kitabı değilde daha önceki satırlarda geçen veriye göre işlem yapıyor.
böyle bir sorunu nasıl çözebilirim.
teşekkürler.

https://drive.google.com/open?id=1vKX15tROHB58a3Hsiombw-3kuI_LhT6e

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
merhaba arkadaşlar

bu soruna forumda cevap verecek biri yokmu?
yada sorularımıza cevap alabilmek için altın üyemi olmamız gerekiyor?

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Sayın bafralifatih55;
Merhaba
Bu forumda sorularınıza hiç bir karşılık beklemeden üyelerden cevap gelir ve sorularınızla ilgilenilir.Ançak gösterilen ilgi ve emeği önemsemeyen ve "merhaa gördüğüm kadarıyla birinci ve ikinci kayıtlar hatalı gibi sanki hocam. " şeklinde cevaplayan ve sorusunun cevabı verildiği halde aynı benzer soruları sormaya devam eden üyenin sorularıyla sanırım hiç bir üye ilgilenmek istemiyor.Sorun Altınüye olup olmamanızdan değil.Foruma gösterdiğiniz özenden diye düşünüyorum.Tabii yanılıyorda olabilirim.
https://www.excel.web.tr/threads/excel-2016da-sayilari-formuel-ile-siralama.182283/#post-1004777

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
merhaba hocam. amacım hiç bir üyenin emeğinie veya gösterdiği alakaya saygısızlık etmek değil. sanırım benim mesajıma kırıldınız. lakin dediğim gibi amacım sizin yazdıklarınıza hafife almak değil.
eğer öyle anlaşıldıysa bir özrü borç bilirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Merhaba;
Ben kimseye kırılmam;Sadece durum tespiti yapmaya çalıştım.Hakaret ve iftira hariç, hataları doğal karşılarım.Siz bana hakaret veya iftira atmış değilsiniz onun için özür dilemenizi gerektiren bir durum yok.Sadece yardım isterken karşıdaki kişilerin yardım etme isteğini kıran tavrınızdan dolayı yardım gelmemiş olabileçeğini dile getirmek istedim.Tabii yanılmış olabileçeğimi de belirttim.İşi Altın üyeliğe bağlamanızı hoş bulmadım.Yeni üyelere dosya ekleme konusunda yardımcı olunuyor.Biraz özel olan bu konuyu burda kapatmak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
teşekkürler.
şu sorunuma inşallah cevap gelir. künkü şuanda ödünç alma işlemleri yanlış listeleniyor. yardımcı olan olursa çok sevinirim.

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Pr. Pl 2021 - 64 bit Türkçe
merhabalar

Düşeyarada aynı isim ve soyisim de olanlar da ilk sıradaki kişi gelmekte idi ekteki formülde bunu sizinlede paylaşmak istedim.

Sayfa 1 personel sayfası buraya sadece personel ad soyad ve sicil numarası girin hangisi kısmına sıra numarasını otomatik veriyor.

Işlemi very sayfasında yapacaksınız aynı isimde bir kimseye rastlar ise personel numarasına Hangisi yazacak ozaman listeye dönüp hangisi kısmına bakıp sıraya 1 veya 2 yazın ozaman işlem yapılacak doğru sicil geliyor.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
merhaba kutuka!
öncelikle çok faydalı bir çalışma. gerçekten işe yarıyor. çok teşekkürler.
peki bunu hangisi işlemini kendisi otomatik yapacak şekilde ayarlama şansımız olabilir mi acaba?
yani ikincisini veya üçüncüsünü kendisi bulabilir mi?

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Pr. Pl 2021 - 64 bit Türkçe
Bunda ben kişi için baktığım için en fazla aynı isimden 3 kişi olur diye düşündüm .O yüzden bu şekilde bir benzerlik olduğunda seni uyrıp senin seçmeni sağlıyor otomatik dersek bir yerde yine hata yapar diye düşünüyorum.