Excel'de farklı hücrelerde takip eden aynı verileri bulma

Excel Vers. ve Dili
2017-ingilizce
Merhaba,

Bir excel dosyasında A sütunununda farzedelim sırasıyla, "as,ds,af,as,af" verileri mevcut. B sütununda ise yine sırasıyla "fa,fs,as,af" verileri mevcut.
Gördüğünüz gibi her iki sütunda da as ve af verileri mevcut. Ben C sütununa yazacağım hangi formülle A sütununda olup da aynı zamanda B sütununda da olan verileri işaretleyebilirim?
İşaretleme ister 1 yazsın, ister renklendirsin vs. farketmez.

Teşekkürler

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba, foruma hoşgeldiniz.

Verilerin 2 'nci satırdan itibaren listelendiğini, B sütunundaki verilerin ise B2:B100 hücre aralığında olduğunu varsaydım.
A sütunundaki veri alanını seçin, bu alan seçili durumda iken KOŞULLU BİÇİMLENDİRME=>FORMÜL KULLAN seçeneğinde
aşağıdaki formülü uygulayın ve renk belirleyerek işlemi onaylayın.
.
=TOPLA.ÇARPIM(((A2<>"")*(A3<>"")*($B$2:$B$100=A2)*($B$3:$B$101=A3)+(A1<>"")*(A2<>"")*($B$2:$B$100=A1)*($B$3:$B$101=A2)))>0

Son düzenleme:

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Sorunuzu yanlış anladığımı düşünerek; önceki cevabımda verdiğim formülü değiştirdim.
Anladığım kadarıyla ardarda izleyen iki verinin aynı olması durumunda işlem yapılmasını istiyorsunuz.
Sayfayı yenileyerek önceki cevabıma tekrar bakınız.

Excel Vers. ve Dili
2017-ingilizce
Merhaba, foruma hoşgeldiniz.

Verilerin 2 'nci satırdan itibaren listelendiğini, B sütunundaki verilerin ise B2:B100 hücre aralığında olduğunu varsaydım.
A sütunundaki veri alanını seçin, bu alan seçili durumda iken KOŞULLU BİÇİMLENDİRME=>FORMÜL KULLAN seçeneğinde
aşağıdaki formülü uygulayın ve renk belirleyerek işlemi onaylayın.
.
Merhaba, öncelikle hoşgeldin dilekleriniz için teşekkür ederim, hoşbulduk. Bir fikir vermesi açısından ilk yazdığınız formül işimi gördü.
=+COUNTIF(W:W,G8) bu formülü uyguladım, ve var olanlara 1, olmayanlara 0 yazdı.

Teşekkürler.