Excel sayfalarını düzenleme

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-03-2020
Sevgili arkadaşlar ekte bir dosyam var. Bu çalışma dosyasını bir paket programın içinden ham olarak alıyorum. Burada Sheet1 den Sheet4 e kadar sayfalar var. Bu dosyanın ham hali tarih aralığına göre 10 sayfaya kadar uzayabiliyor. Verileri aldığım bilgisayar da 2003 excel kurulu olduğu için bu şekilde yan yana sayfalar halinde excele veriyi aktarıyor. (Şimdi her bir sayfada 65 bin satır civarında veri var. Ben dosyamda verileri azalttım çünkü her bir sayfa aşağı yukarı 15 MB ekstra büyüklük yaratıyor) Yapmaya çalıştığım ise dosyamda Sheet.ler şeklinde olan ham verileri HEDEF sayfasında ki hale getirmek. Ama bunu devamlı yapmak zorunda olunca bu çok vakit alıyor. Bunun yerine yapmak istediğimi bir makro ile yapmaya çalışıyorum.

Bunu yaparken ben şöyle bir yol izliyorum. Sheet1 den başlıyorum ve G sütununu seçip ilk önce boş olan satırları siliyorum. Sonrasında A sütununa bir filtre açıp burada USD, TL, EUR, GBP, RUB, TOTAL, kodun başlangıcı 9 olanlar ile boş olanları siliyorum ve bunu bütün sayfalar boyunca uyguluyorum ve birleştiriyorum. Bunu bir makro ile kısaltma yolunu arıyorum. Bunu dosya seçerekte yapabilirim. Ama otomotize etmeye çalışıyorum.

https://yadi.sk/i/o2hYc5aNMG-SEA

Son düzenleme: