En Geniş Kağıt Formatı/Ölçüleri

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba Arkadaşlar,
Excel sayfasından elde edebileceğimiz en geniş format hangisidir ? veya istediğimiz ölçüde kaydetmek mümkün olur mu ? örneğin 100 cm x 200 cm gibi !

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Bildiğim kadarıyla sayfa boyutu yazıcının kullanabildiği kağıtların boyutuna göre değişiyor.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Sayın baydeniro,

İyi akşamlar.

Kitap filan mı yazıyorsunuz? Sorularınıza baktığımda bir proje ile bağlantılarını da göremedim.

Eğer kitap yazıyorsanız ve burada veya başka yerde verilen cevapları kullanıyorsanız. Kitabınızda bunların kaynağını belirtmenizde yarar var.

Değilse bu mesajımı dikkate almayın.

.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
.

Sayın baydeniro,

İyi akşamlar.

Kitap filan mı yazıyorsunuz? Sorularınıza baktığımda bir proje ile bağlantılarını da göremedim.

Eğer kitap yazıyorsanız ve burada veya başka yerde verilen cevapları kullanıyorsanız. Kitabınızda bunların kaynağını belirtmenizde yarar var.

Değilse bu mesajımı dikkate almayın.

.
İdris Serdar üstadım bugüne kadar sizlerden çok yardımlar aldık. Allah razı olsun sizlerden. Bu mecrada öğrendiklerimi sadece kendi işlerimde kullanıyorum ve zaman zaman da arkadaşlarıma yardım ediyorum. destekleriniz için teşekkür ediyorum.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Bildiğim kadarıyla sayfa boyutu yazıcının kullanabildiği kağıtların boyutuna göre değişiyor.
Yusuf44 üstadım daha önce A3 boyutunda kaydedebiliyordum. Ama şimdi ofis paketi değişince A3 bulamadım. Bir de elimde A4'ten küçük boyutta renkli kağıtlar var. bunları bir şekilde değerlendirmek istiyorum. boyutlandırma imkanını merak ediyorum. ama dediğiniz gibi sanırım printerla ilgili olsa gerek.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba @baydeniro,

Arkadaşımız @YUSUF44 ün belirttiği gibi yazıcınızın desteklediği kağıt boyutunun üstüne kısmen çıkabilirsiniz. Standart dışı bir ölçünüz var ise bunu için desteklediği aralıkta özel kağıt tanımı yapabilirsiniz. (Görselde örneklenen yazıcı modeli: Samsung Xpress M2020)

*PDF olarak kaydetmek isterseniz standart kağıt/zarf boyutlarının dışında kaydetmeye malesef müsade etmiyor.
(Office ile birlikte gelen Microsoft Print to PDF)

İyi çalışmalar.

213166

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Merhaba @baydeniro,

Arkadaşımız @YUSUF44 ün belirttiği gibi yazıcınızın desteklediği kağıt boyutunun üstüne kısmen çıkabilirsiniz. Standart dışı bir ölçünüz var ise bunu için desteklediği aralıkta özel kağıt tanımı yapabilirsiniz. (Görselde örneklenen yazıcı modeli: Samsung Xpress M2020)

*PDF olarak kaydetmek isterseniz standart kağıt/zarf boyutlarının dışında kaydetmeye malesef müsade etmiyor.
(Office ile birlikte gelen Microsoft Print to PDF)

İyi çalışmalar.

Ekli dosyayı görüntüle 213166
bilgi paylaşımı için teşekkür ederim netzone. Konuyu şimdi daha iyi anladım. Peki A3 boyutunda kaydetmek için makro yoluyla da bir olasılık var mıdır bildiğiniz !