Commandbutton ile Sayfa1 den silip Sayfa2 ye aktarma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR SP2
Commandbutton ile DATA sayfasından metinleri sildik.

Private Sub CommandButton1_Click()
[D4,E4,F4,G4,H4] = ""
End Sub

Private Sub CommandButton2_Click()
[D5,E5,F5,G5,H5] = ""
End Sub

Private Sub CommandButton3_Click()
[D6,E6,F6,G6,H6] = ""
End Sub

Ama bu bilgiler silinmeyip
DATA2 sayfasında D4,E4,F4,G4,H4 hücrelerinden başlayıp
D5,E5,F5,G5,H5
D6,E6,F6,G6,H6 hücrelerine yazdırıp bu bilgileri saklamak istesek,ancak
üst hücreler dolu olursa bir alt hücreye yazması lazım bu mümkün mü? Acaba.

Teşekkür ederim..
Saygılar..

Son düzenleme:

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
Yanıt

Bu şekil bir deneyiniz.
Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Sheets("DATA2").[d3] = "İsim"
Sheets("DATA2").[e3] = "Soy isim"
SON = Sheets("DATA2").[D65536].End(3).Row + 1
Sheets("DATA2").Range("D" & SON & ":" & "H" & SON) = Sheets("DATA").[D4:H4].Value
[D4:H4] = ""
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR SP2
Sn. V.Basic For Applications commandbutton1 görevini yaptı diğer commandbuttonların kodlarını değiştirmeye kalktım olmadı :(

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Sayın sanal ben dosyayı gönderdim baktınızmı.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR SP2
Sn. mami68 okul programından bahsediyorsanız inceledim ama ben bir arşiv olsun amacı ile bu tür bişr işlem yaptırmak istiyorum okul progralarındaki gibi seçili bilgileri sil denin ce sadece o dönemden siliyor ve arşive atıyor. Daha sonra arşivden eski bilgiler kontrol edilebiliniyor.

Üstte basitçe yaptım dosyayı incelerseniz yaptırmak istediğim işlemi anlayabilirsiniz veya daha değişik bir uygulama ile yaptırabilirmiyiz dosya değişrilerek yardımcı olabilirsiniz. Yada bu işten vaz geçeceğim.
Amacım sadece arşiv oluşturmak bu yapılabilir bir işlem ama beni aşıyor.
Tşk ler..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
sizce giriş sayfası arşiv olmamışmı bide üsten ayrı ayrı sayfalara gruplandırdım.Ama bi dosya var forumda onu ekliyorum alıntıdır.No1-e çift tıkla siliniyor bi bak.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Bunu da demeyi unuttum.Sizin dosyada virüs var diye mesaj alıyorum.Acaba doğrumu kontrol edin bilgisayarınızı.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR SP2
virüs programı çalışıyor nod 32 virüs olsa bende almam lazım bi bakayım yinede allah korusun bi o dert olmasın

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR SP2
yaptığınız çalışma güzel ama mesela 1 numarayı hiç silmiyor diğerlerini de arşivlerken bir alttakini siliyor ama yinede örnek alınacak bir çalışma ellerinize sağlık biz bu işi galiba userformla yapabiliriz ben userform u yapayım inşllh hep beraber bu çalışmayı bitiririz .
ilginiz için teşekkürler.

Aslında site yöneticileri özellikle leventm bey bi okusa biz bu işi çözeriz ama neden se konu başlığı ilgilerini çekmiyor galiba.
Bu dosyada maksat bu tür işlemler yapacak arkadaşlara bir örnek olacak ama :( olmuyor nedense.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR SP2
sayın mami68 şöyle yaptırılabiliniyor yaptığınız dosyada hangi numaraya çift tıklarsanız onun bir alt satırı silinip diğer sayfaya aktarılıyor. ama biz 1 nolu bir tane boş satır yapıyoruz ve diğer silip aktarmak istediğmizi kişi bilgilerini böylece aktarabiliyoruz elinize sağlık.
Ama neden 1 numaraya tıkladığımız da bir altı silip aktarıyor sorunu bi incelemek lazım. Tşk ler