Bitişik olmayan hücrelerdeki değerleri veri doğrulamada gösterme

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-10-2020
Arkadaşlar merhabalar
Excel sayfasında a1, c1, d1, e1 hücrelerinde değerler im var. Bunları bir hücrede veri doğrulama ile aralarında boşluklar olmadan nasıl gösterebilirim? Bunun için yardımcı sütun kullanmam mı gerekiyor?
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010
Üstatlar nasıl yapar bilmiyorum ama ben olsam şöyle yapardım. F1=A1&B1&C1&E1 yapıp F sütününda yeni listemi oluştururdum.peşinden F sütünün kullanarak veri doğrulamayı yapardım.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
08-10-2020
Üstatlar nasıl yapar bilmiyorum ama ben olsam şöyle yapardım. F1=A1&B1&C1&E1 yapıp F sütününda yeni listemi oluştururdum.peşinden F sütünün kullanarak veri doğrulamayı yapardım.
evet hocam bende öyle düşündüm. ancak buralara sonradan eklemeler olabileceği için formülize şekilde düşündüm. Üstatlar elbet bir yol göstereceklerdir.
teşekkür ederim.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Hepsini tek bir satırda mı göreceksiniz. Ben ayrı ayrı fakat sadece boş hücreyi atlayarak olarak anlamadım.
Listeyi boşluksuz olarak yardımcı bir sütunda aktarıp alabilirsiniz yada makro ile alabilir siniz.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
08-10-2020
Merhaba,

Hepsini tek bir satırda mı göreceksiniz. Ben ayrı ayrı fakat sadece boş hücreyi atlayarak olarak anlamadım.
Listeyi boşluksuz olarak yardımcı bir sütunda aktarıp alabilirsiniz yada makro ile alabilir siniz.
merhaba hocam.
yazmış olduğum değerleri data validation ile alt alta boşluksuz olarak görmek istiyorum. dediğiniz gibi yardımcı sütun aracılığıyla yapacağım galiba.

Excel Vers. ve Dili
2010
Merhaba eger listelerinizi doğru düzenlerseniz bu videodaki yöntem size yardımcı olur.