Birleştirilen hücrede düşeyara hatası

& kullanarak birleştirdiğim hücreleri sadece değerleri diyerek aynı sütunda yapıştırıyorum. Daha sonra bu hücreyi düşey ara formülünde kullandığımda diğer sayfada 12345 olmasına rağmen yok hatası alıyorum. Acil yardım edebilir misiniz?
örnek olması açısından aşağıda yazmaya çalıştım;
b1 hücresinde 1234, c1 de 5 var a1'de=b1&c1 kullanarak 1234&5 yapıyorum kullandığım & işaretinin gitmesi için a1 de özel yapıştır diyip sadece değerleri işaretleyip a1 hücresini 12345 haline getiriyorum. Düşey ara formülüyle a1 hücresini başka bir sayfada aradığımda diğer sayfada veri olmasına rağmen formül, yok hatası veriyor. a1 hücresinde f2'ye basıp enter diyince diğer sayfadaki veriyi getiriyor. Hücre biçimlendirden hepsini sayı yapsanızda sorun düzelmiyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
yok diyorsa o hücreyi okumuyor demek formilde o hücreyi okuduğuna emin ol.İkincisi dosyayı kapat aç ve veri beklediğin hücreye tıkla ve yeniden tamamla

Son düzenleme:
sorun metin biçimli sayılardan kaynaklanıyormuş

sevgili leventm ilgine teşekkürler dosya eklemeye gerek kalmadı. Aynı sorunu yaşayan arkadaş var mı bilmiyorum ama çözümü şu şekilde buldum. Çalıştığınız tüm veriler sayı ise ve bu verileri hücre bileştir ile birleştirdikten sonra düşey ara-yatay ara gibi bir formülde kullandığınızda metin formatında sayılarla işlem yaptığınız için formül hata veriyor. boş bir hücrede 1 yazıp bunu kopyaladıktan sonra hata aldığınız hücre yada hücreleri seçerek özel kopyala-işlem-çarp yaptığınızda sorunla karşılaşmıyorsunuz. Benim gibi 10.000 ve daha üstü satırla uğraşan arkadaşlar için umarım işe yarar.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Hücre içindeki metin olarak görülen sayıları, gerçek sayıya dönüştürmek için kullandığınız yöntem en pratik yöntemlerden biridir.