bir tablodaki verileri ürün isimlerine göre başka tablolara aktarma

Excel Vers. ve Dili
2010
Arkadaşlar ben normal excel sayfasında yola devam etmek istiyorum cem bey sizin çalışmanız çok güzel yalnız bilgiler girilirken excel sayfasında çalışmak daha kolay ve basit geliyor ve patronun ürünlerle ilgili çok farklı istekleri oluyor yeni sütün eklenmesi ve formül eklenmesi için normal excel sayfası daha iyi çünkü ben macrolardan hiç anlamıyorum . sizin yaptığınız çalışmayıda bu sayfalarda geçiş için kullanırsak çok güzel olacak sizin yardımlarınızla eski programım daha güzel hale gelecek. bana kızmayın ama bizim üründe çok işlem var onun için user form kullanamıyorum

arkadaşlar benim bir sorunum var sayfa aktarımını formül il yaptım ama veri girişinde bilgiyi hücreye girdiğimde diğer hücreye geçerken yaklaşık 30 saniye bekleme yapıyor. altta da 4 işlemci çalışıyor diye yazıyor. dosyayı ekleyemedim çok büyük geliyor tamamen formüllü üç sayfa yaptım 2000 satırlık A -S sütünları arası

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
Değerli aliberberoglu1981 ;

Kızacak ne var :) Burada anafikir , işler için excel kullanırken daha kısa veya kolay şekilde halledilme yollarını soru gonderen üyelere göstermek ve eğer daha kısa ya da kolayına geliyorsa o yöntemi geliştirmede yardımcı olmak. Herkesin bir kolayına gelir yöntem vardır ya da deneyerek daha kolayına geldiğine inandığı .. Benim önerdiğim dosya sadece bir alternatifti...

Benim merak ve geliştirmede ilerlediğim alan userform ve nesneler kullanma şeklinde ama formuller ya da excelin kendi sayfası üzerinde yerleşik fonksiyonlar kullanmada merakım olmadığı için zayıf kalırım . Yani 10 yıldan fazla burada olsam da excel okyanusunu henüz tam anlamış değilim her şeklinde . Ancak burda can ustalar var ki , ben gibi üyelerden kat kat iyi ve isteğe soruya uygun çözümü kuran ciddi ustalar var . Biz onların yanında herhalde ibrikçibaşı kalırız , ellerine su dökmek için :)

Sizin sayfalar arasında kolay gezinmeniz için, sayfada bir tuş ile tetiklenen tek ve üstünde sayfalara götüren ufak link düğmeleri bulunan kendi de ufak bir userform yardımcı olabilir. Bunları grupladığınızda görmeniz de kolaylaşabilir. . Userform üstüne her sayfa için bir düğme koyup onun altına da sayfaya götüren 3 satırlık kod ( benim userform menü kodlarından kopyalayıp kullanın ) isteğinizi rahatlıkla karşılar . Ya da bir menü sayfasında sayfaları listeler , her hücreyi de sayfaya ( tıklayınca götüren ) linkler yerleştirebilirsiniz . Bu da hucrede sağ tıklayıp açılan menüde link ekle seçeneğinde o sayfa adını göstererek sıfır userformla da yapabilirsiniz.

Ben , formül ya da yerleşik işlevler konusunda yetersizliğimden konuyu bu şekilde çözmede daha başarılı arkadaşların yardımına bırakıyorum.

Kolay gelsin ...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010
Dosyanız.Son sayfası çoğlatınız.B1 hücresindeki Firma isimlerini değiştiriniz.
ÇITIR HOCAM FORMÜLLERİ UZATTIKÇA YAKLAŞIK 1500 SATIR PROGRAM ÇOK YAVAŞLIYOR HÜCRELER ARASINDA GEÇİŞ 30 SANİYEYİ BULUYOR BİR ÇÖZÜMÜ VARMI