Bir satırı başka bir sayfaya kopyalama (öncekini ezmeden)

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Hep aynı sütuna yapıştırması için her işlemde B5 hücresinin boş olması gerekmektedir. B5 hücresi boş mu? Makro eklediğiniz bir örnek dosyayı yükleyin inceleyelim.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Hep aynı sütuna yapıştırması için B5 hücresinin boş olması gerekmektedir. B5 hücresi boş mu? Makro eklediğiniz bir örnek dosyayı yükleyin, inceleyelim.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Hep aynı sütuna yapıştırması için B5 hücresinin boş olması gerekmektedir. B5 hücresi boş mu? Makro eklediğiniz bir örnek dosyayı yükleyin, inceleyelim.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Kusura bakmayın, internet bağlantımızda sorun var, bağlantı kesildi göründüğü için tekrar tekrar aynı mesajı göndermişim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
rica ederim hocam ben nöbet çalışması yapıyorum. Bu çalışmada b5 sütunundaki kişi nöbet tuttuysa diğer nöbeti c sütununa aktarıyor. ancak bu kişi nöbet tutmadıysa aynı yere yazıyor. sadece b5 in dolu olmasına değilde b5:b500 aralığında dolu hücre varsa yan sütunaaktarabilirmi çünkü aynı hafta nöbet tutan sadece 25 kişi

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Bu durumda şöyle bir sorun çıkıyor. Diyelim ki B5:B500 aralığına baktık ve en az 1 tane dolu hücre gördük. Bu durumda C5:C500 aralığına yapıştıracak. Ancak ya C5:C500 aralığında da en az 1 dolu hücre varsa ne olacak? Aynı soru D, E, F .... tüm sütunlar için sorulabilir.

Sorunu çözmek için ya b5 hücresini her zaman dolu tutacaksınız (verileri aşağı kaydırıp B5'e bir başlık verebilirsiniz, örneğin "nöbet" gibi) ya da B4'ü başlık kabul edip b4'ten itibaren diğer sayfaya taşıyacaksınız.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Olur, yukarda ilave ettiğim gibi B5 veya B4'ü her zaman dolu, yedek sayfasında bu satırları boş tutarsanız ve kodu da bu duruma göre düzenlersek sıkıntı olmaz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
hocam yeni = 2 değerini 1 yaptım ve orayada nöbet düzenleme tarihini aktardım . o hücre dolu olduğu için yeni yazılanı boş olan hücreye aktardı. yardımınız için çok teşekkür

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14/06/2019
..... hallettim, teşekkürler.

Değerli arkadaşlar,
Aşağıdaki kod ile, "Giriş Ekranı" isimli sayfadaki bir satırı; "Sayfa1" isimli sayfaya kopyalamak istiyorum. Bunun için bir buton oluşturdum. Ancak, giriş sayfasındaki veriler değiştikçe; yeni bilgiler kopyaladığım sütunun bir alt satırına gelmeli.. Yani, önceki girilen değerleri ezmemesi lazım..
Bunun için aşağıdaki kod'a ne ilave etmem gerektiğini belirtirseniz memnun olurum..
--------------------------------

Sub KOPYALA_MAKRO()
'
' KOPYALA_MAKRO Makro
'

'
Rows("3:3").Select
Selection.Copy
Sheets("Sayfa1").Select
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
:=False, Transpose:=False
Sheets("Giriş Ekranı").Select
Application.CutCopyMode = False
End Sub

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Exel 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.05.2022
Arkadaşlar çalıştığım şirketin toplantı salonu ortak kullanılıyor. Bununla ilgili bir çalışma yapmaya başladım fakat iş büyüdü ve kodlara geçiş yapmak zorunda kaldım. Ömer Baran arkadaşımız bazı bölümlerde yardımcı oldu fakat yukarıdaki ipotek giriş çalışmasında ki gibi bazı hücreleri dolduğum da farklı sayfada kaydetmesini ve ilgili hücreyi temizlemesini koşula bağlı olarak yapamadım. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Ekte ki dosya içerisinde detayları belirttim.

Ekli dosyalar