Askeri Revir Programı Konusunda Yardım

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
Arkadaşlar hepinize şimdiden teşekür ederim Sorunum su Revir Programı yapacam ama Vizite formu ve tablosunu nasıl olusturacağımı bilmiyorum söyle vizite çıkan x kişisi daha sonrasında da defalarca çıkacak bu kisiye tarihlere göre guruplandırıp yapılan tedavi verilen ilaçlar lar ve tanılara ulaşmam lazım bunları formda ve tabloda nasıl yapacağımı bilmiyorum ayrı bir tablodamı yoksa hastalar tablosundamı tutacağım gibi....
Ekli dosyada sadece orası kaldı yardımcı olursanız Tugaydaki tüm askerler için teşekürlerimi sunarım..

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
Arkadaşlar anlatamadım sanırım Söye Tugay revirine gelen askerlerin muayeneleri sırasında yapılan receteleri nasıl kayedettireceğimi bilmiyorum şöyleki revire gelen hakana bir protokol no veriliyor hastanın şikayeti yazılıyor tanı muayene eden doktor sevk edildiyse sevk edildiği poliklinik vs. ve bir recete düzenleniyor. daha sonra hakan üç beşkere daha revire geldiğinde ayrı bir tanı şikayet ve protokol veriliyor sistem bunların hepsini tutması lazım hakan için yapılan işlemler dediğimizde örneğin 5 kere gelmiş hangi ilaçlar verilmiş hangi protokol şikayeti ne sevk edilmişmi 5 gelişi içinde ayrı ayrı her geldiğini ayrı tabi bunlar olacak bir türlü yapamadım bana yardımcı olursanız sevindirisiniz... yukarda ekte suana kadar olan çalısma var şimdiden tesekür ederim

Oluşturmuş olduğun temel tablolar

1 Hastalar tablosunda HSIRANO alanı Birincil Anahtar
2 Doktorlar tablosunda dsirano alanı Birincil Anahtar
3 ilaçlar tablosunda ilaçsırano alanı Birincil Anahtar (İlaç Adının dışında 3. bir alana ihtiyacın yok)
4 Tanı tablosunda TanıSıraNo alanı Birincil Anahtar

Oluşturman gereken temel tablolar

1 Sonuç Talosu
Zannederim, 3 ayrı sonuç olması gerekiyor. Bunlar;
1 AYAKTA TEDAVİ (Bu durumda tanı konup, ilaç yazılbilecek, İstirahat verilicek ama izlenmeyecek)
2 SEVK (Bu durumda tanı konup, başka bir hastaneye sevk edilecek (*))
3 YATARAK TEDAVİ (Bu durumda ise Tanı konup, yatış işlemi yapılacak ve hasta yatış süresince defalarca ilaç yazılabilecek, iyileşip taburcu edilebecek ve istirahat yazılabilecek, (*) SEVK işlemi yapılabilecek)

Gerekli diğer tablolar

Protokol Defteri
1 Protokol No (Birincil Anahtar)
2 Tarih
4 Bakan Doktor
3 Tanı
5 Sonuç (Oluşturulacak Sonuç Tablosundaki seçenekler)

Yatan Hasta Vizete Defteri
1 Protokol No (Birincil Anahtar)
2 Tarih
3 Sonuç (Buradaki sonuçlar İyileşme ve Sevk olasilir)
ve diğer bilgiler

Yazılan İlaçlar Defteri
1 Protokol No
2 ilaçsırano
3 tarih

Bu tabloların dışında örneğin verilen istirahlar tablosu gibi tablolar olabilir.
Yukarıda yazdığım tesbitler doğru ise bu tablolar arasında ilişkiler kurulup, formlar oluşturulması ve sorguların yapılmas gerekir.

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
aynen doğru valla tam isabet de ben bunları formda birlestirmede sıkıntı yasıyorum elinizde bir örnek yokmu yardımcı olsanız bana ilginiz için treşekür ederim

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
AYAKTA TEDAVİ (Bu durumda tanı konup, ilaç yazılbilecek, İstirahat verilicek ama izlenmeyecek)
2 SEVK (Bu durumda tanı konup, başka bir hastaneye sevk edilecek (*))
3 YATARAK TEDAVİ (Bu durumda ise Tanı konup, yatış işlemi yapılacak ve hasta yatış süresince defalarca ilaç yazılabilecek, iyileşip taburcu edilebecek ve istirahat yazılabilecek, (*) SEVK işlemi yapılabilecek)
bu durumların hepsinde izleme yapılacak askere ne yapıldıysa ister ayaktan ister yatarak hepsini izlememiz lazım...

Elimde öyle bir örnek yok ama yapacağın çalışmaya elimden geldiğimce yardımcı olabilirim.
AYAKTA TEDAVİDE izlenmeceğinden kastım o protokol no su ile izlenmeceği, yoksa kayıt altına alınan tüm bu bilgiler ihtiyaç duyulduğunda sorgu yapılarak görülebilinir.

Biraz üstünde çalışayım. Örneği eklerim.

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
kardesim sağol makbule gecer yarın komutana teslim etmem lazım bikere üslendik şimdi mecburen yetiştirmem lazım eğer seni sıkmayacaksa bugun halledebilrimisin

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
sON HALİNİ GÖNDERİYOM

Arkadaşlar bütün tablo ve formları yaptım sadece yukarda bahsetim konu kaldı su vizite formu yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
Arkadaşlar Biriniz Yardım Edermisiniz.... :(

Excel Vers. ve Dili
access
Syn: hb barak
biraz düzeltme yaptım siz üzerinde değiştirme yapınız,takıldığınız yer olduğunda buradan tekrar yardım isteyiniz.umarım istediğiniz gibi olmuştur.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
access
Sayın hb barak kardeşim,dosya ekte düzeltme yapmaya çalıştım kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
access
anca düzeltip ekleyebildim :)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
Arkadaşlar Hepinize Ayrı Ayrı Tesekür Ederim özelikle ömerceri ve celoya ilginiz ve alakanız için sağolun işime yaradı :) Hepinize slm