Alfabetİk Siralama

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
çok büyük bir tablo var. ben bu tablodaki sütünları alfabetik olarak nasıl listeleyebilirim. örnek liste ektedir. nasıl yapıldığını da basit şekilde yazarsanız sevinirim.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
İNDİS($A$2:$A$13;KÜÇÜK(EĞER($C$2:$C$13=F2;SATIR($C$2:$C$13)-SATIR($C$2)+1);EĞERSAY($F$2:F2;F2)))
arkadaşlar bu formülün nasıl yazıldığını çok merak ediyorum.formül çubuğundaki bu kadar formülün ezbere mi yazıldığı veya hangi kurallara göre yazıldığı hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
birde ben bu formülü benim esas tabloma nasıl uygulayabilirim. çünkü benim tablom verdiğim örnekten çok büyük.yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Formülü hangi dosyada gördüğünüzü bilmiyorum fakat formül bir dizi formülü sanırım, formüllü yazmadan önce iç içe olan formüllerin anlamını ve işlevlerini bilmeniz gerekir, parça parça formülleri ele alırsanız daha kolay anlayabilirsiniz. Örnek dosyanızı eklerseniz ben veya bir başka arkadaşımız yardımcı olmaya çalışırız..

Formüllerin mantığını daha kolay anlayabilmeniz için linki incelemenizi tavsiye ederim..

Excel Dersanesi

Eğer bu formülü 1. mesajınızdaki dosyanız için soruyorsanız, bu formülü kullanmanıza gerek yok, bununla iligili detaylı bilgi içeren linki 2. mesajımda vermiştim.

Örnek dosyayı incelermisiniz..