Access'te Resimleri WEBCAM, Tarayıcı yada Fotoğraf M. ile ekleyin.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Merhaba

Dün Visual Basic sitelerinde WebCam ile resim çekme konusunu görünce "neden Access'te de aynısı yapılamasın ki?" şeklinde düşündüm. Hem YÖK gibi dandikatör ve anti-demokratik bir kurum bile ÖSS başvurusunda adayların resimlerini Web Kamera ile çekiyorsa biz neden yapmayalım ki?

Sonuçta Fotoğraf Makinesi ile öğrencinin resmini çek, bilgisayara at, Access'te bu resmi bul vs. vs. çok uzun iş ve teknik mevzulardan anlamayanlar içinde sıkıntılı. Hem Fotoğraf Makinesine herkes sahip değil vs. vs.

Burası dahil dünya çapında pek çok Database sitesinde arama yaptım ama ilginçtir neredeyse hiç yoktu. Yaklaşık 6 saatlik bir arama işleminden sonra sonunda buldum.

Eklediğim örneği inceleyiniz ve fikirlerinizi belirtiniz lütfen. İşlemin nasıl yapıldığına dair bir anlatım elbette yapacağım.

Umarım kopya koruma örneğinde yaşadığım gibi bir son ile karşılaşmam. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
access
Merhaba

sayın Alpeki99 kardeş öncelikle kolay gelsin
kısaca şunu söylemek istiyorum,örnek ve bilgilerinizin bizlere çok faydalı olacağını biliyorum ancak eksik şurda ,sizin örneklerinizi ben ve benim gibi yeni başlayan arkadaşlar için biraz danha açmanız ve bizim anlayacağımız şekilde yapmanız gerekiyor,örneğin ben bu örneğin ne yaptığını ne bilebildim nede kurabildim,halen uğraşıyorum,amacımız sizi eleştirmek değil sadece bize hitaben etmeni sağlamak,sizin iyi niyetle birşeyler yaptığınıza sonsuz inanıyorum sizi üzmek istemm bilgilerenizin devamını istiyorum ,biraz daha lütfen açın ,teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Merhaba

Sevgili Celoy estağfirullah. Sizin de örneklerinizden istifade ettim forumda sizi yeni görmüyorum bana göre daha ileridesiniz.

Bu örnekteki program için sadece RAR lı dosyadan çıkan EXE ye tıklamanız yeterlidir. İçindeki OCX uzantılı dosyayı SYSTEM32 klasörüne kopyalayan bir toplu işlem dosyası (kopyala.bat) kullandım. Daha sonrada kafa karışıklığı yapmasın diye sil.bat isimli bir dosya ile açılan dosyadaki fazlalıkları sildirdim.

Bu örneği 2 türlü kullanabilirsiniz.

-- Bilgisayarınızdaki resimleri Resim Çerçevesine yükler.

-- Diğer yaptığı iş ise Web Kamerayı kullanarak resim çekmek ve bu resmi Resim Çerçevesinde göstermek.

Bütün bu güzelliklerinin yanında neler yapar ? Eklemiş olduğum resime bakabilirsiniz.

Program ücretli olduğu için eklenen resimin üzerine yazı yazıyor. Tabi bunu aşmanın yolu var ama konunun kapatılmasını istemem :D

Yaptığım aramalar sırasında farklı şeylerle karşılaştım. Çok farklı kullanım yolu var WebCam kullanımın. Harekete duyarlı kamera yapabiliyorsunuz mesela. Otomatik kayıt yapıyor. Video olarak kaydediyor. 3-4 kameranın Güvenlik Kamerası olarak kullanılmasını sağlıyor.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
access
İşte bu sayın alpeki99
biz bunu istiyoruz açıklayarak ve tabi örnek ekleyerek,resimdeki örneği ekleseniz belki dahada geliştirecek arkaşlarımız çıkabilirdeğilmi
Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
access
kolay gelsin

sayın Alpeki99
sizin örneğinizi ancak internetten indirdiğim dbpix adındaki dosyayı kurduktan sonra sağ klıkten sonra resimleri görebildim,aynı örnekten var,ekliyorum,bu iş iyi olacakm ancak sistem 32 içine aktivitasyon dosyası gibi dll dosyasımı lazım varsa nedir bilginiz varmı ,bu iş tutarsa iyi olur.dosyayı ekliyorum

Excel Vers. ve Dili
access
ekliyemedim çünkü bir problem var ancak şuraya ekledim:http://uploaded.to/?id=avnnwn
zaten dosyada indirildiğinde görülecek,ayrıca hocaların bu olaya el atması lazım çünkü baya ilerletilir ise Güvenlimk kameraları için proğram bile yapılabilir( tabi acceste bu saate kadar yapılmış ise benim haberim yok):hihoho:
bilgisi olan arkadaşlar yazarsa seviniriz. Herkese kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
İşte bu sayın alpeki99
biz bunu istiyoruz açıklayarak ve tabi örnek ekleyerek,resimdeki örneği ekleseniz belki dahada geliştirecek arkaşlarımız çıkabilirdeğilmi
Kolay gelsin
Merhaba

Aslında ilk mesajda hemen eklemiştim örnek programı gözünüzden kaçtı galiba.

sizin örneğinizi ancak internetten indirdiğim dbpix adındaki dosyayı kurduktan sonra sağ klıkten sonra resimleri görebildim,aynı örnekten var,ekliyorum,bu iş iyi olacakm ancak sistem 32 içine aktivitasyon dosyası gibi dll dosyasımı lazım varsa nedir bilginiz varmı ,bu iş tutarsa iyi olur.dosyayı ekliyorum
Kendi sitesinde kurulum dosyası var ancak o kadar gerek yok. OCX dosyasını System32 ye attıktan sonra ActiveX ile ekleyebiliyorsunuz. Ayarlarıda yapmak lazım. Program ücretli ama onuda halletmenin yolu yok değil. Seri numarası yeterli oluyor.

Dosyanızı göremedim ama eklemenizi bekleyeceğim. Muhabbetle.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Merhaba

Gönderdiğim dosyayı WinRar ile açınca içinden çıkan OCX System32 ye atarsanız gösteriyor. Access'te açınca üzerine sağ tıklayıp Licence alanına yazınca Full oluyor. İhtiyaç duyulursa ÖM den yardımcı olurum.

Bu arada Access'te WebCam kullanarak :

Full access to USB cam, IP network camera, TV tuner, DV camcorders, PCI grabber cards, fire-wire or any other WDM-compatible device ( IP kamera, TV kartı, Dijital Video Kamera vs vs)
Support for multiple video inputs (Çoklu video girişi)

destekliyor.

http://www.fathsoft.com

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
access
hocam örneğinizi gördüm ancak halen bu ocx adındaki dosyanızı göremedim,onu gönderirseniz sisstem32 dosyasına atacağımı anladım ancak oxc dosylasını bir bulabilsem olacakta:aha: :mrgreen:
neyse yarın devam ederiz işe gitmem lazım
Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Merhabaİlk mesajdaki örneğimde WinRar ile sıkıştırdığım dosyanın içinden EXE li bir dosya çıkacak. Onu yine WinRar ile sağ tıklayıp Buraya aç deyin içinden çıkacak.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın alpeki99 kardeşim ellerine beynine saglık çok yararlı kullanışlı bir program yapmışsınız başarılarınızın devamını diler saygılar sunarım

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Sanırım bu .ocx dosyasını referanslardan tanıtmak gerekiyor. Bu ocx windowsun içinde bulunan tarayıcı ve kamera sihirbazını çalıştırarak resimleri almayı sağlıyor. resim alanına sağ tıklayıp doğru lisans yazılmadıkça eklenen resmin ortasında yazı yazılıyor. Güzel ve kullanışlı bi eklenti,.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe
ekteki dosyayı system32 nin içine atın. accesi çalıştırıp referanslardan bu dosyayı tanıtın.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Scan/acqure görünmüyor.

programı indirdim ve kurdum. fakat sağ tıklayınca menü gelmedi bende dbpix programını indirdim ve kurudm ardından sağ tıklayınca menü geldi. ama bu seferde scan/acquire seçeneği çıkmıyor.
yardımcı olursanız sevinirim.
yakın ilginize şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
referanslardan nasıl ekleyecez???
yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Merhaba sevgili dostlar.

Eklemiş olduğum örnek indirilince direkt çalışmıyormuş onu öğrendim. İşin temelini daha sağlam öğrenmek için size kaynak aldığım sitenin adresini vereceğim.

Burada resimler ile tüm Access sürümleri için örnek anlatımlar var. Sizde kendi Access sürümünüze göre resimdeki adımları uygulayabilirsiniz.

http://www.ammara.com/support/tutorials/index.html

Bu adresteki Start Tutorial lerden kendi sürümünüze uygun olanı tıklayınız.

adsoft

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excellin tüm versiyonları
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-11-2024
bu dosyayı güncelleye bilirmisiniz

Excel Vers. ve Dili
microsoft ofis 2007
konu günümüzde bile güncel... Linkler yenilenebilirse memnun olurum.

Son düzenleme: