2010 OFFİCE XLSX DOSYAM XLSM YE DÖNÜYOR

Excel Vers. ve Dili
2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-02-2021
Merhaba ,
2010 office kullanıyorum , Masaüstünde yeni bir excel xlsx dosyası açtığımda doysa okunmuyor ve sayfayı yenilediğim de dosyayı xlsm ye çeviriyor ve xlsx i siliyor.
İlginç tarafı başlat tan excel dosyası açtığımda yapmıyor bunu .
Daha önce 2018 de açılmış bir post var ama yanıtlanmamış .
Nedeni veya çözümü hakkında bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Özel kişi
Registery falan bozulmuştur, en iyisi Office programını onarın veya kaldırıp, tekrar kurun....

.

Excel Vers. ve Dili
2007
16-02-2021
Onardım kaldırıp tekrar kurdum değişen bir şey yok ,
Registry bozulmuş olsa diğer taraftan açtığımda da yapması lazım aynı şeyi . Değil mi

Excel Vers. ve Dili
2007
16-02-2021
Arkadaşlar çözümü yok mu bunun , Önemsiz bir iki dosyam gitti. Açtığımda içi boş çıkıyor . Korkuyorum önemli excel dosyalarım var gidecek .
Ofis 2010 vardı kaldırdım 2013 kurdum yine aynısı devam ediyor . Dosya bozuk olsa yenisini kurduğumda düzelirdi .

Virüs gibi geliyor bana ama anlayamadım neden olduğunu .

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Masaüstünde veya bir klsör çindeyken sağ tuş menüsü ile yeni bir Excel dosya oluşturmeya çalıştığınızda oluşan (aşağıdaki resimde olduğu gibi) bir durumsa, Başlat menüsünden veya Excel uygulama kısayolundan başlatıldığında oluşmayan bir durumsa buna neden olan şey Haluk Beyin dediği gibi Registry ayarlarıdır.

Normalde Onarım (Repair) işleminin bu anahtarları düzeltmesi beklenir ama işe yaramamış anlaşılan. Maalesef Unistall işlemi yapmak da, bu ayar kalıntılarını temizlemez. İnternetten bulabileceğiniz yardımcı programlarla veya ne yaptığınızdan eminseniz Registry'dan tek tek elle bulup silmeniz gerekir. Bunun ShellNew anahtarıyla ilgili bir sıkıntı olduğunu biliyorum ancak nasıl düzeltileceği konusunda daha önce merak etmediğim için fazla yardımcı olamayacağım.

224700

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Özel kişi
@Zeki Gürsoy ;

Üstad .... konuyu bölmüş oldum ama, imzandaki linke baktım da ....... blog'undaki konular çok güzel.

.