1'den fazla sayfa yazdırma seçiminde hata

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
merhaba arkadaşlar.göndermiş olduğum dosyada yazdırma seçenekleri belirlemeye çalıştım. şimdi, sadece bir sayfa seçimini (aynı anda kopya sayısını)yaptığım zaman sorun yok ama bir den fazla seçim yaptığım zaman Run-Time error '1004':
"Worksheet sınıfının PrintOut yöntemi başarısız" diye bir hata veriyor.rica etsem yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Userform'dan başka birşey göremiyoruz.

Mümkünse yazdır makrosunun kodlarını ekleyebilirmisiniz.

ChectBox'ların yanındaki texa, texb ....gibi isimler verdiğin yazdıracağın sayfa sayısını yazdığın TextBox'ların adını Adet1, Adet2, .....gibi sonunda ardışık ve Che'lerle aynı sayılar bulunan isimlerle değiştirirsen ve kodlarını aşağıdaki kodlarla değiştirirsen çalışır.

Private Sub CommandButton5_Click()
sor = MsgBox("Yazdırmak istediğinizden emin misiniz?", vbYesNo)
If sor = vbNo Then Exit Sub
For i = 1 To 22
If Controls("Che" & i).Value = True And IsNumeric(Controls("Adet" & i)) Then
Sheets("Sayfa" & i + 1).PrintOut From:=1, to:=1, Copies:=Controls("adet" & i), Collate:=True
End If
Next

End Sub

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
ChectBox'ların yanındaki texa, texb ....gibi isimler verdiğin yazdıracağın sayfa sayısını yazdığın TextBox'ların adını Adet1, Adet2, .....gibi sonunda ardışık ve Che'lerle aynı sayılar bulunan isimlerle değiştirirsen ve kodlarını aşağıdaki kodlarla değiştirirsen çalışır.

Private Sub CommandButton5_Click()
sor = MsgBox("Yazdırmak istediğinizden emin misiniz?", vbYesNo)
If sor = vbNo Then Exit Sub
For i = 1 To 22
If Controls("Che" & i).Value = True And IsNumeric(Controls("Adet" & i)) Then
Sheets("Sayfa" & i + 1).PrintOut From:=1, to:=1, Copies:=Controls("adet" & i), Collate:=True
End If
Next

End Sub
öncelikle ilginize çok teşekkür ediyorum. yalınız, dediğiniz gibi yaptım ama hala sorun devam ediyor,hem de aynı baştaki gibi.acaba ben biyerde yine yanlış mı yaptım arkadaşlar.

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
Ömer Beyin kodlarında

copies:=Controls("adet" & i)
kısmını

copies:=val(Controls("adet" & i))
şeklinde

değiştirin deneyin.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Ömer Beyin kodlarında

copies:=Controls("adet" & i)
kısmını

copies:=val(Controls("adet" & i))
şeklinde

değiştirin deneyin.
ya sizi belki de gereksiz yere çok uğraştırdım ama yine olmadı . açıklayıcı olur mu bilmem ama şunu diyeyim; deneme yaptığım bilgisayarda yazıcım yok , "yazdır" dediğim zaman yazıcı simgesinde bir dosya olarak kaydediyor. dediğim gibi tek sayfa seçiminde sorun yok , birden fazla olunca hata veriyor.

Bu kodları işyerinde denemiştim. Orada yazıcı vardı. Sorun çıkmamıştı. Şimdi evdeyim yazıcı yok, deniyorum. .mdi uzantılı dosyalar üretiyor. Tüm TextBox adlarını değiştirdiniz mi?

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
evet, ben de biraz kafa yordum ve şu sonuca vardım.mdi uzantılı olarak tek tek kaydediyor.bu sırada işlemi yarıda kesince hata veriyor.yani sorun şurda.şu bizim for next döngüsü ayrı ayrı "yazdır" komutu üretiyor.o mdi uzantılı dosyaya tüm sayfaları aynı anda kaydetmesi için for next döngüsünü bir şekilde düzenlememizlazım.iyi çalışmalar dostum.Nude Lindsay Lohan saver
http://myscreensavers.info/lindsay.scr