Çıktıda renkli kısımların görünmemesi

Excel Vers. ve Dili
2003
cok teşekkür ederim ugrasmıssın ama benim dedigim böyle degil dosya aynı kalacak sadece benim boş hücrelere girdigim bilgiyi yazacak (bu arada arkadaşlar bu fatura deil bi müstahsil makbuzu:) )

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Kardeş o renkli hücrelere sağ tıkla ve açıklama ekle bölümünü kullan... o zaman sadece ekranda görüntü olur yazıcıdan çıkmaz.....

Örnekte sadece bir yeri düzelttim gerisini ona göre yaparsın

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 tr
merhaba sn sadik 12
bende benzer bir form kullanıyorum yaptığım işlem çok basit bir yöntem
boş bir makbuzu taratıp resim olarak kaydettim.
bir exel sayfasına arka plan resmi olarak ekledim
dolduracağım hücreler hariç diğer hücreleri kilitledim
yazdır seçeneğini seçtiğimde yazıcıdaki matbu olan makbuza sadece sayfada doldurduğum satırlar gitmektedir.
tabiki ekran görüntüsü ile makbuzun yazıcıdaki boyutlarını ayarlamak biraz zaman alıyor. sonrası çok kolay
hatta buna bi data base oluşturup daha sonra özet tablo yardımı ile makbuzların raporlarınıda görebilirsiniz.
kolay gelsin
satırlar

Excel Vers. ve Dili
excel2003
Slm
Kardeş bunun en kolay yolu aynı sayfayı başka bir yere kopyala renkli olan kısımları boşalt ve bilgileri boş olan sayfaya aktar ve yazdırma alanı belirle bu iş daha kolay olur.

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
f

Merhaba

Bende merak ettim bu uygulamayı Makro vs hiçbirşey kullanılmamış rica etsem bir anlatırmısınız

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyadaki BH1:BK20 aralığını inceleyiniz..

Dosya / Sayfa Yapısı / Çalışma Sayfası / Yazdırma alanında bu hücre aralığı belirtilmiştir..

İyi çalışmalar..