excel sayfa makrosu yardım...

Excel Vers. ve Dili
2017
arkadaşlar öncelikle yeni forum hayırlı olsun.
Yapmak istediğim karşılaştırma analiz vs. gibi bir takım işlemler var bununla ilgili örnek bir excel uygulaması hazırladım ve yapmak istediğim işlemleri örnek uygulamanın içine yazdım.

acil yardımlarınızı bekliyorum.
örnek uygulama

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Merhaba göndermiş olduğun dosyayı indirdim ve inceledim.
Yapman gerekeni sıra ile yazayım
1- isimler sütununu P sütununa kopyala
2- P sütunu seçili iken Veri başlığı altında "Yinelenenleri Kaldır" düğmesine bas ve tekrarlananlar silinsin
3- Daha sonra yandaki sütuna geçip EĞERSAY formülü ile isimleri saydır.
4- Bir yan sütununa geçip DÜŞEYARA formülü ile diğer sayfada o isimleri aratabilirsin
5- DÜŞEYARA formülünün başınada EĞERHATA formülü ile bulamadığı durumda "bulunamadı" yazısını getirtirsin

Excel Vers. ve Dili
2017
hocam tek bir sayfa degil. bu işlem hergün yapılacak. pratik bir çözüm bulmam lazım.

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Anladım o zaman sizin problemi ancak makro çözer şimdi hemen bir çalışma yapalım

Excel Vers. ve Dili
2017
aslında söylediklerin büyük ölçüde işimi kolaylaştırdı. ufak bir sorun kaldı oda
iki sayfada olanları kaşlaştırıyorum ama iki sayfada olmayanları da listelemek istiyorum önerin nedir.

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
İki sayfada da olmayanları karşılaştırmak için elinde üçüncü ve tüm isimlerin yer aldığı bir liste daha olmalı ki o listeden her iki sayfayıda kontrol edip olmayanları listeleyesin eğer öyle bir liste var ve kontrol edeceksen full isim listesi olan dosyaya özel bir formül yazacağız ve işlem tamam olacak