Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Diğer Excel Soruları
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Diğer Excel Soruları Yukarıdaki başlıklara uymayan Excel sorularınızı bu bölüme gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-02-2018, 23:48   #1
officer08

Giriş: 29/03/2013
Excel Vers. ve Dili:
office 2010
Question Tek hücre içinde yazılı satır sayısını saydırmak.

Örneğin A1 hücresi içinde aşağıdaki gibi satırlar var.

123456789 İSİM SOYİSİM
234578432 İSİM İSİM SOYİSİM
876543210 İSİM İSİM SOYİSİM
847562738 İSİM SOYİSİM

A1 hücresinde sayı veya metinden oluşan 4 satır bulunduğundan sonuç olarak A2 hücresine 4 sonucunu yazdırabilirmiyiz. Formülü varmıdır bunun.
officer08 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-02-2018, 23:59   #2
çıtır
Altın Üye

Giriş: 06/03/2005
Excel Vers. ve Dili:
Excel Vers. ve Dili: Office 2016 TR 64 Bit

Deneyiniz.Çözüm olabilir.
Kod: (Rahat kopyalayabilmeniz için tüm kodu seçmenizi sağlar)
=EĞER(UZUNLUK(KIRP(YERİNEKOY(A1;DAMGA(10);" ")))>0;UZUNLUK(KIRP(YERİNEKOY(A1;DAMGA(10);" ")))-UZUNLUK(YERİNEKOY(A1;DAMGA(10);""))+1;0)
Sayın Ömer BARAN uyarınız üzerine düzeltildi.Teşekkür ederim.Boş hücre olduğunda ALT+F11 geçilse 0 sonuçu verir.

Bu mesaj en son " 03-02-2018 " tarihinde saat 03:56 itibariyle çıtır tarafından düzenlenmiştir....
çıtır Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2018, 02:36   #3
Ömer BARAN
Uzman

Giriş: 08/03/2011
Excel Vers. ve Dili:
Office 2013 TÜRKÇE

Merhaba.

Sayın çıtır'ın gözünden kaçtı sanırım. Verilen formülün sonucu, açılış mesajındaki veri için 4 yerine 14 oluyor.

Aşağıdaki formülün istenilen sonucu vermesi gerekir.
(Tabi satırbaşı karakterinin ALT+F11 tuşu kullanılarak yazılmış olduğunu varsayıyorum)

►Sonuç alamıyorsanız; belgenizde mevcut gerçek verideki bir satırbaşı karakterini kopyalayın ve
bu karakteri örneğin B1 hücresine yapıştırın, C1'e de =KOD(B1) formülü uygulayın.
Bu formülün sonucu neyse, aşağıdaki formülde DAMGA(10) kısımlarındaki 10 sayısının yerine o sonucu yazın.

►Formül yine de istediğiniz sonucu vermiyorsa, birkaç hücrelik gerçek verinin olduğu bir örnek belge yükleyin onun üzerinden bakılsın.
Örnek belge yükleme yöntemine ilişkin kısa açıklama cevabımın altındaki İMZA bölümünde var.
.
Kod: (Rahat kopyalayabilmeniz için tüm kodu seçmenizi sağlar)
=EĞER(UZUNLUK(KIRP(A1))-UZUNLUK(YERİNEKOY(KIRP(A1);DAMGA(10);""))=0;0;UZUNLUK(KIRP(A1))-UZUNLUK(YERİNEKOY(KIRP(A1);DAMGA(10);""))+1)

-- Sorunuzu, gerçek belgenizle aynı yapıda ve olması gereken sonuçların elle yazıldığı örnek belge ile destekleyiniz.
-- ALTIN ÜYELİK öneriyorum. / FORUM KURALLARInı mutlaka okuyunuz.
-- ALTIN ÜYE olmayanlar, örnek belgeyi dosya.tc, dosya.co gibi bir siteye yükleyip, belgeye erişim adresini verebilir.
-- Özel mesaj ile soru sormayınız. / Geri bildirimde bulunulmayan cevaplarımı siliyorum.
Ömer BARAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2018, 19:18   #4
officer08

Giriş: 29/03/2013
Excel Vers. ve Dili:
office 2010

Herzamanki gibi yine çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim sizlere. Kusura bakmayın geç bakabildim çok güzel çalışıyor, ellerinize sağlık.
officer08 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları