Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-01-2018, 11:49   #1
iceman20
Altın Üye

Giriş: 24/10/2007
Excel Vers. ve Dili:
2007 türkçe
Varsayılan otomatik print

Merhaba,
Ekteki örnekteki gibi bir sözleşme var ve liste sayfasında da 1200 üreticimin gerekli bilgileri var. Sözleşmenin içindeki ilgili alanlara listedeki bilgiler gelecek ve print alacak bir macroya ihtiyacım var. 1200 üretici için macroyu çalıştırınca sırayla bilgileri ekleyip print alsın bir sonrakine geçsin istiyorum. Yani tek bir macro ile 1200 sözleşmeyi doldurarak print almayı hedefliyorum
Yardımlarınız için teşekkür ederim
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xlsx sözleşme.xlsx (110.5 KB, 6 Görüntülenme)
iceman20 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-2018, 12:28   #2
cems
Altın Üye

cems kullanıcısının avatarı

Giriş: 02/09/2005
Excel Vers. ve Dili:
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit

Ekteki dosyayı inceleyiniz ...

Makro sadece sayfadaki açılır kutunun verdiği izdüşümü sıra numarasının hücresini sayısala çevirmek için kullanıldı. Asıl kullanılan, düşeyara fonksiyonu ile listedeki sıra numarası. Sıra numarasını artırmak için ; eğer yoksa şeridinize " geliştirici " sekmesini ekleyiniz. Daha sonra tasarım modu'na basınız, bu anda eklenmiş olan açılır kutuya dokununuz ve şeritte "özellikler"e tıklayınız. Son olarak da ,rowsource satırını bulup sağındaki verinin alındığı alan ifadesini yükseltiniz. Burada sayfa adını değiştirip liste sayfasından da veri aldırabilirsiniz .Daha sonra tasarım modundan çıkınız ve kaydete basınız.

A24 e kadar örnek olması için yaptım , siz listenizi tamamlayınca A1204 e çıkarır ve print tuşuna basarsanız baskı önizleme açılır. direk baskı isterseniz printpreview yerine printout yazın.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xlsm sözleşme33.xlsm (131.9 KB, 6 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 08-01-2018 " tarihinde saat 12:46 itibariyle cems tarafından düzenlenmiştir....
cems Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-2018, 17:27   #3
iceman20
Altın Üye

Giriş: 24/10/2007
Excel Vers. ve Dili:
2007 türkçe

Sayın Cems öncelikle desteğiniz için çok teşekkür ederim.
Biraz daha geliştirme şansım var mı acaba? Şöyle ki, bu işlemleri yani açılır kutu yerine macro ile bilgiler ilgili alanlara aksın sonra printout yapıp bir sonrakine geçsin ve bitene kadar devam etsin istiyorum.
tekrar teşekkürler
iyi akşamlar
iceman20 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları