Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Makro-VBA
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Makro-VBA Makro veya VBA ile ilgili sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Kapalı Konu

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-11-2017, 19:02   #1
jasrsnmz
Altın Üye

Giriş: 15/10/2017
Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe
Varsayılan Microsoft Visual Basic for Applications hatası

arkadaşlar sağolsun bu siteden bi arkadaşımızın paylaştığı bir excel dosyasını indirdim 5 ayrı bilgisayarda ve farklı versiyonlarda denedim açılmadı arkadaşıma gönderdim o açabildi 2010 versiyonda bende 2010 yükledim yine açmadı yardımcı olun lültfen kafayı yiyecem. Açılışta Hata veriyor onda direk açıyormuş ekran fotosu ve excel dosyası ekde

http://dosya.co/k9g73fstu7uh/proje_m...-2009.xls.html
jasrsnmz Çevrimdışı  
Eski 12-11-2017, 15:15   #2
jasrsnmz
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe

arkadaşlar bi bilgisi olan yokmudur
jasrsnmz Çevrimdışı  
Eski 12-11-2017, 19:01   #3
cems
Altın Üye

cems kullanıcısının avatarı

Giriş: 02/09/2005
Excel Vers. ve Dili:
office 2003 tr + office 2010 tr

Herşeyden önce , dosyanız güvenlik nedeni ile sistem tarafından durduruluyor. Ekte dosyanızın açılış sayfası resmi üzerindeki kırmızı uyarı açılarak ilerlemesi engelleniyor. Kendi adıma başka bir dosyada devamı denedim ve office yi yeniden kurmak zorunda kaldım.

Olasılıkla daha önce indiren arkadaşlar da bu uyarıyı alınca üzerine gitmedi . Bunun sebebi hakkında hiç bir fikrim yok , ancak dikkat ettiğim ( doğru mu bilmiyorum ama ) .xls uzantılı dosyalardan bazıları yüksek versiyonda açıldığında bir çatışma oluşuyor. Yine de çalıştırınca yüksek versiyon olan 0-1 mağlup olarak bilgisayardan ayrılıyor. Çalıştı diyen arkadaşınızda bu çatışmanın olmaması da ayrı bir merak konusu oldu.

Büyük bir çalışma olduğu açık, bu yüzden yüksek versiyonda farklı kaydet kullan demek de doğru bir adım değil, zira .xls ile xlsm ler arasında varolan ve varolmayan araçlar ya da kod dizimleri de ayrı sorun çıkaracaktır.

Yine de köklü bir çözümün , dosyanın .xls tabanından çıkarılması ile olacağını " sanıyorum".

Ek olarak : dosya yüklemelerinde dosya.co sitesini , hatta adresi .co ile bitenlerin hiç birini kullanmayın, indirenin cihazına istenmeyen programcıklar da indiriyor, istenmeyen sayfaları da reklam olarak açabiliyor . Bunun yerine www.dosya.tc ya da www.dosyaupload.com kullanın

Altın üye olduğunuzdan , mesaj yazarken gelişmiş mod'a sağ alttaki tuş ile geçerek direk siteye yükleme de yapabilirsiniz.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg Adsız.jpg (240.9 KB, 6 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 12-11-2017 " tarihinde saat 19:07 itibariyle cems tarafından düzenlenmiştir....
cems Çevrimdışı  
Eski 13-11-2017, 14:01   #4
jasrsnmz
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe

Anladım hocam bir haftadır boşuna uğraşıyormuşum demekki.. Çok teşekkür ederim
Dosya ekleme bilgisi içinde teşekkürler bundan sonra o şekilde ekleme yaparım. iyi çalışmalar
jasrsnmz Çevrimdışı  
Eski 13-11-2017, 14:02   #5
jasrsnmz
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe

Alıntı:
cems tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herşeyden önce , dosyanız güvenlik nedeni ile sistem tarafından durduruluyor. Ekte dosyanızın açılış sayfası resmi üzerindeki kırmızı uyarı açılarak ilerlemesi engelleniyor. Kendi adıma başka bir dosyada devamı denedim ve office yi yeniden kurmak zorunda kaldım.

Olasılıkla daha önce indiren arkadaşlar da bu uyarıyı alınca üzerine gitmedi . Bunun sebebi hakkında hiç bir fikrim yok , ancak dikkat ettiğim ( doğru mu bilmiyorum ama ) .xls uzantılı dosyalardan bazıları yüksek versiyonda açıldığında bir çatışma oluşuyor. Yine de çalıştırınca yüksek versiyon olan 0-1 mağlup olarak bilgisayardan ayrılıyor. Çalıştı diyen arkadaşınızda bu çatışmanın olmaması da ayrı bir merak konusu oldu.

Büyük bir çalışma olduğu açık, bu yüzden yüksek versiyonda farklı kaydet kullan demek de doğru bir adım değil, zira .xls ile xlsm ler arasında varolan ve varolmayan araçlar ya da kod dizimleri de ayrı sorun çıkaracaktır.

Yine de köklü bir çözümün , dosyanın .xls tabanından çıkarılması ile olacağını " sanıyorum".

Ek olarak : dosya yüklemelerinde dosya.co sitesini , hatta adresi .co ile bitenlerin hiç birini kullanmayın, indirenin cihazına istenmeyen programcıklar da indiriyor, istenmeyen sayfaları da reklam olarak açabiliyor . Bunun yerine www.dosya.tc ya da www.dosyaupload.com kullanın

Altın üye olduğunuzdan , mesaj yazarken gelişmiş mod'a sağ alttaki tuş ile geçerek direk siteye yükleme de yapabilirsiniz.
Anladım hocam bir haftadır boşuna uğraşıyormuşum demekki.. Çok teşekkür ederim
Dosya ekleme bilgisi içinde teşekkürler bundan sonra o şekilde ekleme yaparım. iyi çalışmalar
jasrsnmz Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları