Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-11-2017, 14:49   #1
hatirlabeni
Altın Üye

Giriş: 14/10/2011
Excel Vers. ve Dili:
2007
Varsayılan Bağlı Sayfalardan Veri Çekme ,Veriyi Kaydetme,Sorgulama

Kolay Gelsin Arkadaşlar ;

İhale Numarasını Açılır Listede seçtiğimde İhale Tarihi'nin Gelmesini istiyorum.O İhaledeki Firmanin İsmini Seçtiğimde o Firmanin Sözleşme Bedeli , Sözleşme Tarihi ve Sözleşme Süresini Ona Bağlı olarak gelmesini istiyorum.

Sayfa Numarası Firmanın Hakedişi 1 sayfayı geçtikten sonra kaçıncı sayfa ise onu yazmasını ,Hakediş Numarasını da B Sutunundaki veri girildikçe Örneğin 10 Sıra geldiysa Hakediş no ya 10 yazsın.

Bu istediğim işlemlerin hepsini Kaydetmesini İstediğimde geriye dönük o verileri görebilmem gerekir.

Bu isteklerimi karşılayabilecek birşey yapmam mümkün mü _? Bana Yardımcı olabilirmisiniz.

Dosya
http://s4.dosya.tc/server5/50qbeh/Ha...opya.xlsx.html

Şimdiden Teşekkürler
İyi Çalışmalar

Bu mesaj en son " 08-11-2017 " tarihinde saat 08:24 itibariyle hatirlabeni tarafından düzenlenmiştir....
hatirlabeni Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-2017, 14:55   #2
Emir Hüseyin Çoban
Destek Ekibi

Emir Hüseyin Çoban kullanıcısının avatarı

Giriş: 11/08/2008
Excel Vers. ve Dili:
Office 2013 Tr - Win8 x64

.

Bahsettiğiniz verileri (İhale numarası | İhale Tarihi | ... ) liste halinde tutuyorsanız.
Daha sonra bu veriler listelenebilir, raporlanabilir.

.

e-mail: huseyincobann@gmail.com
Tel: 0531-285-06-15

http://www.excel.web.tr/private.php?do=newpm&u=101759

Örnek Dosya Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler için link:
https://goo.gl/ckn2NC
_

İyi Günler...

Türkçe konuşup, Excel'ce yazıyoruz!..
...:::: Diren #Excel.Web.Tr :::....

Emir Hüseyin Çoban Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-2017, 16:43   #3
çıtır

Giriş: 06/03/2005

Formülle bir çözüm ürettim.Bilmiyorum oldu mu.? Dosyanız.
http://s5.dosya.tc/server5/rwj7zd/Ihale.rar.html
çıtır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-2017, 08:29   #4
hatirlabeni
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2007

Alıntı:
Emir Hüseyin Çoban tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
.

Bahsettiğiniz verileri (İhale numarası | İhale Tarihi | ... ) liste halinde tutuyorsanız.
Daha sonra bu veriler listelenebilir, raporlanabilir.

.
Emir Hüseyin Bey,Bahsettiğiniz şekilde verileri

İhale Tarihi ;İhale Numarası;Sözleşme Tarihi;Sözleşme Süresi;Sözleşme Bedeli ve Firma olarak Veri kaydımız mevcut bu veriler,Firmalardan alınan her ürün yani her faturaya bir hakediş icmali hazırlanır.hazırlanan her icmale bu saydığım veriler ve bir önceki icmail gelmesi gerekmektedir.Bunun için de ayrı ayrı excel sayfalarında her firma için açılıp bu şekilde kullanıyoruz buda iş yükü ve hata oranını artırmakta amacım iş gücünü düşürmek ve hata oranını ortadan kaldırmak

İlgiliniz için Teşekkürler
Eski 08-11-2017, 08:30   #5
hatirlabeni
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2007

Alıntı:
çıtır tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Formülle bir çözüm ürettim.Bilmiyorum oldu mu.? Dosyanız.
http://s5.dosya.tc/server5/rwj7zd/Ihale.rar.html
Hocam Elinize Sağlık vermiş olduğunuz dosya istediğimi karşıladı.Yalnız eksik kalan kısım şu A firmasının bize kesmiş olduğu faturaların yani hakedişlerini geçmişe yönelik verileri de lazım.Hak edişini çıkardığımda A firmasının daha önceden kesilmiş toplam hakedişlerinin gelmesi gerekiyor.Yani işin cinsi dediğim sutuna girilen verileri kaydedecek ve yukardan ihale ve firmayı seçtiğimde ona kesilmiş olan en son hakediş gelecek ve oraya ekleme yapacam ve kaydedicem daha sonra yine aynı şekilde olacak;

Birde Bu veriler 1 sayfayı doldurduktan sonra 2.Sayfaya geçecek ve ordan devam edecek aynı şekilde Biraz detaylı istiyorum Yardımcı olursanız sevinirim

İlginiz için Teşekkürler

Bu mesaj en son " 08-11-2017 " tarihinde saat 08:47 itibariyle hatirlabeni tarafından düzenlenmiştir....
Eski 13-11-2017, 13:31   #6
hatirlabeni
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2007

Yardımcı Olabilecek varmı Acaba ?
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları