Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Diğer > Serbest Kürsü
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Serbest Kürsü Bu başlıkta önemli gördüğünüz konulardaki mesajlarınızı yada duyurularınızı diğer üyelerimizle paylaşabilirsiniz.

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-06-2012, 09:39   #1
unur
Altın Üye

unur kullanıcısının avatarı

Giriş: 08/12/2005
Excel Vers. ve Dili:
İş:Excel 2000 Türkçe Ev:Excel xp Türkçe
Varsayılan Sgk sitesinde K100 hatası

Arkadaşlar günaydın.

Mayıs ayında kamu personeline yapılan ve ocak ayından geçerli olan katsayı farklarından doğan alacakların keseneklerinin sgk kesenek bilgi sistemine yüklenmesinde; 5510 sayılı kanuna tabi kamu personelinin sosyal güvenlik kurumu keseneklerinin sgk ya gönderilmesi esnasında Hata kodu :K100 "Bağlantıda hata oluştu" diye bir hata veriyor.

Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varmı böyle bir hata neden çıkar. bu hatayı aşmanın bir yolu varmı?

Not:Sgk ile yapılan görüşmede pek detaylı bilgi verilmiyor sorun bir kaç gün içinde tamamlanacak deniyor ama malesef hala bir işlem yapmamışlar.

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez. Hz.Mevlana
unur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-2012, 12:32   #2
axiaaa

Giriş: 18/01/2006
Varsayılan k100

arkadaşım bende 2 gündür uğraşıyorum , bir sonuç alamadım
axiaaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-2012, 08:45   #3
baybarin

Giriş: 21/06/2012
Excel Vers. ve Dili:
2003 Türkçe

Arkadaşlar bende bu konuda aynı sorunları yaşıyorum... çözüm bulan varsa lütfen yazsın
baybarin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-2012, 13:50   #4
saglikci71

Giriş: 02/03/2007
Excel Vers. ve Dili:
office 2000 xp

döner sermaye 5510 fark kesenekleri hata veriyor. diğerlerini gönderdik bunda hataveriyor. k100 hatası alıyoruz. veri kontrolü yapmıyor. çözüm bilen varsa yazsın.
saglikci71 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-2012, 22:10   #5
inatcisevdalim

Giriş: 22/06/2012
Excel Vers. ve Dili:
excel 2007 türkçe

Arkadaşlar ben bir haftadan fazladır 5510 sonrası memurların fark keseneklerini göndermeye çalışıyorum. bugün 2 defa sgk yla telefonla görüştüm. VERİLERİ KONTROL ET tuşuna basınca program kapatıyordu. dediler ki KATSAYI FARK BİLDİRİMİ seçeneği yerine KATSAYI FARK BİLDİRİMİ (HAKEM KURULU... ) yani en alttaki seçenekle giriş yapın dediler. o şekilde düzenleme yapmışlar. ama o şekilde de denediğim halde bu sefer VERİLERİ KONTROL ET dediğimde bi hata verdi. PEK GENEL hatası verdi. PEK GENEL, M.Y.O lar ve GSS leri sıfırladım. bu sefer hata kalktı. GÖNDER aktif hale geldi ama gönder dediğim halde gene K100 Hatası vermeye devam ediyo. Bağlantı Hatası (-94) diye. sonra tekrar görüştüm sgk ile dediler ki çok fazla yüklenme var sürekli göndermeye çalışın dediler. saat 22.00 oldu hala aynı hata. bilemiyorum daha ne olacak. uğraşmaya devam. bulan varsa bizi de aydınlatırsa sevinirim.
inatcisevdalim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-08-2013, 09:06   #6
vippo

Giriş: 26/02/2012
Excel Vers. ve Dili:
2003 ve 2007

Bugün yine k100 hatası veriyor
vippo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-2017, 15:30   #7
access70

Giriş: 20/01/2006

Eski Bir konu ama bu günlerde ben de K100 hatası alıyorum. Çözümünü bilen varmı acaba? Farklı bilgisayarlarla denedim ama yine olmadı.
Eski 22-04-2017, 19:28   #8
Zeki Gürsoy
Uzman

Zeki Gürsoy kullanıcısının avatarı

Giriş: 31/12/2005
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 (x64) - Türkçe

SGK sisteminde bu aralar sorun var. Ara ara kontrol edin.

gursoyzeki@gmail.com

Zeki Gürsoy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları