Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Site ile ilgili... > FORUM KURALLARI-Duyurular-Forum Kullanım Bilgileri
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

FORUM KURALLARI-Duyurular-Forum Kullanım Bilgileri Lütfen ilk önce forum kurallarını okuyunuz. Foruma kayıt olduğunuzda bu kuralları kabul etmiş sayılırsınız.

Özel Arama

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-05-2005, 12:58   #1
ALPEN

ALPEN kullanıcısının avatarı

Giriş: 07/07/2004
Varsayılan Forum Kurallarina Uymayan Basliklar Hakkinda

Sevgili Arkadaşlar,

Bazı arkadaşlarımız Forum Kuralları’na gereken özeni göstermeden yeni başlıklar açmaktadır. Gerek üye sayısı gerek günlük açılan başlık sayısı her geçen gün hızlanarak artan bu paylaşım ortamında kurallara uymadan açılan başlıklar forumumuzun arama özelliğinin verimini düşürmekte ve aranan bir bilgiye ulaşmak zorlaşmaktadır. Ayrıca bu tür başlıklar pek çok üyenin antipatisini kazanmakta ve bu tip başlıklara cevap yazıldığı zaman diğer üyelerde böyle başlıklar açma eğilimine gitmektedir. Takdir edersinizki bir Forumda yüzlerce “Acil Yardım” başlığı altında soru sorulduğunda başlıkların hiçbir anlamı kalmamaktadır.

Ek olarak sitemizi dizinleyen google, yahoo gibi büyük arama motorlarında da bu tür basliklar sebebi ile site icerigi olmasi gerektigi gibi dizinlenememektedir. Bu durum Excel'de sorunu olupta, arama motorlarini kullanan diger Excel kullanicilarina ulasmamizi engellemektedir.

Bu gidişata engel olmak için yönetim olarak bazı önlemler almak kaçınılmaz olmuştur.

Forumumuza “Kurallara uymayan basliklar” adı ile yeni bir bölüm açılmıştır. Diğer bölümlerde aşağıda örneklerini gördüğünüz başlıklar (ve benzerleri) ile soru sorulduğunda bu başlıklar “Kurallara uymayan basliklar” bölümümüze taşınacak ve öncelikle moderatörler ve Forum Kurallarına özen gösteren üyelerimiz tarafından bu bölümdeki sorulara cevap yazılmayacaktır.

Sorusu “Kurallara uymayan basliklar” bölümüne taşınan üye sorusunda yaptığı hataları düzelttikten sonra sorusu tekrar ilgili bölüme taşınacaktır. Hatasını düzeltmeyen üyelerimizin soruları ise bu bölüm altında 3 GÜN bekledikten sonra silinecektir.

“Kurallara uymayan basliklar”a örnekler,

Lütfen Yardım !
Acil Yardım !
Ödevim için Yardım!
Yardım Lütfen!
Neden oluyor?
Excelde bu olurmu?
Help plsss..
Excel ödevi.
Selam.
Acil.
Excel Sorusu
Makro Sorusu
Bu yapılabilirmi?
Baslik Bulamadim...

vs.

Bunun yanında foruma yazılan mesajlar içinde,imla ve yazım kurallarına uygun olmayanlar da bu bölüme alınacaktır.
Eski 30-04-2014, 18:33   #2
Korhan Ayhan
Moderatör

Korhan Ayhan kullanıcısının avatarı

Giriş: 15/03/2005
Excel Vers. ve Dili:
OFFICE 2013-2016 PRO TR

Merhaba,

Değerli üyelerimiz son zamanlarda dikkat ediyorum sürekli acil-yardım ifadeleri ile başlıklar açılıyor. Bazı üyelerimizde bu başlıklara yardımcı olmak amacıyla cevap veriyorlar. Bildiğiniz gibi forumumuz da bir düzen oluşturmamız gerekiyor. Bu hem arşivleme açısından hem de geriye doğru aramalarda sağlıklı kullanım koşulları sağlamaktadır.

Ben şahsen bu başlıklara yanıt verildiği zaman rahatsız oluyorum. Ve ilgili başlığı "Forum Kurallarına Uymayan Başlıklar" bölümüne taşıyorum.

Bu tarz başlıklara cevap veren üyelerimizin bu kurala dikkat etmelerini önemle rica ediyorum.

Saygılarımla.

Soru sormadan önce forumumuzun aşağıdaki
bölümlerini incelediğinizde birçok sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Excel Dersanesi
Uygulamalı Excel Eğitimi
Excel İçin Örnek Uygulamalar
Video Dersane (***Altın Üyelere Özel***)

Lütfen sorularınızın çözümlendiğine dair geri dönüş mesajı yazınız...!
Lütfen yazım ve forum kurallarına uyalım...!
Lütfen sorularımızı açık ve net bir dille ifade edelim...!

FORUM KURALLARI
Korhan Ayhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-07-2015, 17:05   #3
Korhan Ayhan
Moderatör

Korhan Ayhan kullanıcısının avatarı

Giriş: 15/03/2005
Excel Vers. ve Dili:
OFFICE 2013-2016 PRO TR

Değerli Üyelerimiz,

Defalarca uyarmamıza rağmen hala forum kurallarına uymayan başlıklar açılmaya devam ediliyor.

Forumun düzenini sağlamak adına bu tarz başlıklar tespit edildiğinde cevap verilse dahi Forum Kurallarına Uymayan Başlıklar bölümüne taşınacaktır.

Bilgilerinize sunulur...

Soru sormadan önce forumumuzun aşağıdaki
bölümlerini incelediğinizde birçok sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Excel Dersanesi
Uygulamalı Excel Eğitimi
Excel İçin Örnek Uygulamalar
Video Dersane (***Altın Üyelere Özel***)

Lütfen sorularınızın çözümlendiğine dair geri dönüş mesajı yazınız...!
Lütfen yazım ve forum kurallarına uyalım...!
Lütfen sorularımızı açık ve net bir dille ifade edelim...!

FORUM KURALLARI
Korhan Ayhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları