Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Beyin Fırtınası
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Beyin Fırtınası Bu başlıkta, ilginç olduğunu düşündüğünüz sorularınızı, bir problem şeklinde sorabilir, alternatif olduğunu düşündüğünüz çözümlerinizi paylaşabilirsiniz. (Bu başlıkta yeni konu açılması onaya bağlıdır.)
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-04-2007, 00:19   #1
Levent Menteşoğlu
Administrator

Levent Menteşoğlu kullanıcısının avatarı

Giriş: 13/10/2004
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010-Türkçe
Varsayılan Yeni başlık hakkında

Değerli üyelerimiz

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz yeni bir başlığı sizlerin kullanımına açmış bulunuyoruz. Bu başlıkta, ilginç olduğunu düşündüğünüz soruları tıpkı bir matematik sorusu tarzında sorup, alternatif ve pratik çözümler üretilmesine önayak olabilirsiniz. Ayrıca oluşacak beyin fırtınası sayesinde ortaya çıkan çözümleri üreten üyelerimiz, ürettiği çözüm hakkında da bir açıklamada yaparsa, öğrenme gayretinde olan üyelerimize de çok faydası olacağını düşünüyorum.

Bu başlığın açılmasına önayak olan Sn COST_CONTROL'e ayrıca teşekkür ediyorum.

Not: "Günün sorusu" başlığının amacı yeterince ifade edemediğini düşünüyorum. Uygun bir başlık bulduğumuzda değiştireceğim.

"Biz burada hep beraber, sevginin,saygının, alınterinin, mutluluğun makrosunu yazıyoruz. " Kaylan
Levent Menteşoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2007, 00:22   #2
Korhan Ayhan
Moderatör

Korhan Ayhan kullanıcısının avatarı

Giriş: 15/03/2005
Excel Vers. ve Dili:
OFFICE 2013-2016 PRO TR

Selamlar,

Sn. Levent bey,

İlginiz için teşekkür ederim. İnşallah forumumuz için faydalı olur.

Soru sormadan önce forumumuzun aşağıdaki
bölümlerini incelediğinizde birçok sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Excel Dersanesi
Uygulamalı Excel Eğitimi
Excel İçin Örnek Uygulamalar
Video Dersane (***Altın Üyelere Özel***)

Lütfen sorularınızın çözümlendiğine dair geri dönüş mesajı yazınız...!
Lütfen yazım ve forum kurallarına uyalım...!
Lütfen sorularımızı açık ve net bir dille ifade edelim...!

FORUM KURALLARI
Korhan Ayhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2007, 00:33   #3
ileriexcel

ileriexcel kullanıcısının avatarı

Giriş: 31/01/2007
Excel Vers. ve Dili:
office xp tr
Varsayılan Güzel bir düşünce

İnşallah bu bölüm amacına ulaşıp kendi kodunu yazabilen forum üyelerimizin sayısında artış olmasına vesile olur.
ileriexcel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2007, 15:44   #4
Seyit Tiken
Uzman

Seyit Tiken kullanıcısının avatarı

Giriş: 22/08/2005
Excel Vers. ve Dili:
Excel : 2010

Vala, ne diyeyim : Güzel bir düşünce ve güzel bir uygulama. Böyle arada bir, farklı uygulamaların olması hoş. Bir düşüncemi de dile getirmek istiyorum. Belki yeri ve zamanı uygun olmayabilir : Site içinde dolaşırken, sayfanın en başına gelmek için sağdaki kaydırma çubuğu kullanılıyor. "Excel.web.tr" logosunun, pencereyi kaydırırken üste sabit(excelde, "Bölmeleri Dondur" uygulaması gibi) kalması, erişim için daha pratik olur diye düşünüyorum.

Ve Kim Benim Zikrimden Yüz Çevirirse, O Taktirde Mutlaka Onun İçin Sıkıntılı Bir Geçim (Hayat) Vardır. Ve Kıyâmet Günü Onu, Kör Olarak Haşredeceğiz (Tâhâ-124)

İnsanın En Büyük Dostu Allah'tır - (MİHR)
Seyit Tiken Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-2007, 21:06   #5
EKREM1661
Altın Üye

Giriş: 10/11/2006
Excel Vers. ve Dili:
Excel-2003

selamlar..
öncelikle, bu yeni açılan başlık için teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.

Açılan başlığın içeriği hakkında tam bilgi sahibi değilim, fakat;

Anladığım kadarıyla; bu yeni başlık, soru yöneltilen bir bölüm olmayıp, konuda uzman arkadaşlarımızın başlık belirleyerek, konuyu enine boyuna masaya yatırmaları ve farklı çözüm yolları ortaya koymaları..gibi algıladım.
yani bir bakıma komplike veya detay çözümler sunulan bir nevi araştırma masası gibi..(teşbih yaparsak doktor raporu değilde heyet raporu gibi..)

ilk üç başlıktan ben bunu anladım..

Her ne olursa olsun bu yeni başlığı takip eden arkadaşlarımız için (konu hakkında) tam bir TERFİ..

İnsanımıza; Karşılıksız olarak verilen bu hizmetlere karşı, bizler ancak mahcubiyet ve minnettarlık ifadesi ile teşekkür ediyoruz, bu yetmez.. sizlere hayır dua da bulunuyoruz.

Üzerimizde emeğiniz var..özellikle ilk hatırıma gelen; sayın Leventm, Cost_Control, Ali, Alpi, ileriexcel, Seyit Tiken, Zafer, Yurttas, hamitcan, Tankut Sazlı, Necdet Yesertener ve diğerleri.. öğretenler sayesinde çok şey öğrendik ve çalışma hayatımız kolaylaştı..

iyiliği ifade etmek, borçtur..bende bunu ifade etmiş oldum..

içtenlikle teşekkürler..tüm hayırlı işlerinizde ALLAH muvaffakiyetler nasip etsin..

Bu mesaj en son " 12-04-2007 " tarihinde saat 21:52 itibariyle EKREM1661 tarafından düzenlenmiştir....
EKREM1661 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-05-2007, 09:15   #6
emrexcel123

emrexcel123 kullanıcısının avatarı

Giriş: 15/01/2007
Excel Vers. ve Dili:
2003 excel visual basic
Varsayılan 1 soru

peki üstadlar ve arkadaşlar bir sorum var >>
herhangi bir internet sayfasında sağ click yapınca (boş alanda) neden Microsoft Excel'e Gönder menusu vardır yani neden Word,Publisher değil de Excel...

2- Birisi sorunuzu anlamazsa hoşgörülü olun ve gerekirse soruş şeklinizi gözden geçirin.

3- Birisinin cevabı sizin için yeterli açıklıkta değilse, cevaplayan kişinin sizin bilgi seviyenizi bilmediğini unutmayın ve kibarca konuyu açmasını isteyin.

4- Aynı soruyu birden fazla bölümde sormayın. Bu forumda mesaj kirliliğine yol açmakta ve mesajlardan birisi forum yönetimi tarafından silinmektedir.[/B]
emrexcel123 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-2007, 17:42   #7
kaptan_jack

Giriş: 08/11/2007
Excel Vers. ve Dili:
tr 2003

Bu bölüm faydalı olabileceğini kesin Ama
Burada alternatif çözüm üreticinin yapmış olduğu alternatif çözümün, kolay açıklamalı bir anlatımla anlatılması, özellikle formüllerin metin olarak açıklanması ezber bir öğretiden çok yorum yapabilecek bir öğreti kazandırılması açısından önemlidir.
Örneklerdeki formüllerin metinsel olarak nedenleriyle ve alternatifleriyle birlikte yazılmalıdır marjinal fayda artsın.
kaptan_jack Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-2008, 12:40   #8
ahmet9435

Giriş: 20/08/2007
Excel Vers. ve Dili:
microsoft excel 2003; Türkçe

Ne kadar Değişik Konu O kadar Değişik Bilgi bence yerinde olur.
Bilgi Bilgi Olması İçin paylaşılmalıdır.Paylaşılmayan Bilgi Bilgi değildir
ahmet9435 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-2008, 13:41   #9
osmancig

Giriş: 09/01/2006
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2007 türkçe

bir problemim var. "diğer excel soruları" bölümüne "dosyaların alfabetik olarak sıralanması" diye bir konu açtım ama çözüme ulaşamadık. Acaba konuyu buraya mı koysak ne dersiniz ?
osmancig Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-2008, 20:30   #10
neyzen006

Giriş: 26/01/2008
Excel Vers. ve Dili:
2007 & 2013 TR

hocam başlık bulmuşsunuz zaten "Beyin Fırtınası"
tşk
neyzen006 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları