Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Diğer > ATATÜRK Köşesi
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

ATATÜRK Köşesi Atatürk hakkında paylaşmak istediğiniz sunum, anı ve linkleri bu başlıkta paylaşabilirsiniz.

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-08-2009, 15:43   #1
teknikyapı
Altın Üye

teknikyapı kullanıcısının avatarı

Giriş: 30/04/2007
Excel Vers. ve Dili:
MS OFFİCE 2010
Varsayılan şu sıralar çok ihtiyacımız var

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bursa Nutku”nu okumanızı istiyorum. Umarım mücadele ruhunu yeniden yakalamayı başarabiliriz.

“Türk genci inkılâpların ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Rejimi ve inkılâpları benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı, bir hareket duydu mu; ‘Bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır’ demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla... Nesi varsa onunla eserini koruyacaktır. Polis gelecektir, asıl suçluları bırakıp suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç; ‘Polis henüz inkılap ve Cumhuriyet’in polisi değildir’ diye düşünecek fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkûm edecektir. Yine düşünecek: ‘Demek adliyeyi de ıslâh etmek, rejime göre düzenlemek lâzım...’ Onu hapse atacaklar; kanun yolundan itirazını yapmakla beraber, bana, İsmet Paşa’ya, Meclis’e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını, kayırılmasını istemeyecek. Diyecek ki: ‘Ben inanç ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahale ve hareketimizde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak girmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amîlleri düzeltmek de benim vazifemdir...’

İşte benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği...”
Mustafa Kemal Atatürk

arkadaşlar,
onun açılımı
bunun açılımı
şunun açılımı
.........açılımı derken saçılmayalım !
Eski 08-08-2009, 16:23   #2
uzmanamele
Uzman

uzmanamele kullanıcısının avatarı

Giriş: 26/09/2007
Excel Vers. ve Dili:
excel 2010

merhaba

syn teknikyapı,
içinde bulunduğumuz gaflet ve dalalet ortamında; Yüce Önderimizin bu sözlerini hatırlatmak sizi de zordurumda bırakabilecekken bu cesaretinizden dolayı sizi kutluyor, O'na layık olduğunuz için yanaklarınızdan öpüyorum.

Alıntı:
EY TÜRK GENÇLİĞİ!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur !!!
bizler, Atatürk'ün gösterdiği yoldan asla dönmeyeceğiz!
O'nun kurduğu Cumhuriyetin çocukları olmaktan her zaman gurur duyacağız!
O'na layık çocuklar yetiştirmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz!
bize bıraktığı Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmak görevinden asla dönmeyeceğiz!
gücümüzü O'ndan ve damarlarındaki asil kandan alıyoruz, asla korkmayacak, yılmayacağız!
Eski 30-07-2011, 13:08   #3
makan
Altın Üye

makan kullanıcısının avatarı

Giriş: 23/12/2006
Excel Vers. ve Dili:
Windows 10 Pro 64 bit Office 2016 Professionel Plus 64 bit

sayın teknikyapı ve sayın uzmanamele, söylediklerinize canı gönülden katılıyorum.

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları