Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Access Örnekleri ve Bilgileri (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Stok Takip Programı (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=85445)

mehmeth_86 26-05-2010 14:15

Stok Takip Programı

1 Eklenti(ler)
Merhabalar,
yeni hazırlamış olduğum Stok takip programını sizlerle de paylaşmak istedim.
Program şantiye bazında çalışan işletmelerin hangi şantiyeye hangi malzemeyi verdiğinin takibini, elindeki malzemelerin aktif stok durumunu görebilecekleri özellikler içermektedir. İsteyen arkadaşlar kendilerine göre programı editleyerek kullanabilirler. Genel anlamda stok takibi yapmak isteyen arkadaşlara tavsiye edebileceğim bir programdır. Bir şantiye işletmesi için tasarlamış olduğum programdır. Şu an aktif bir şekilde kullanmaktadırlar.
Program ile:
* Liste halinde Birden çok malzemelerin girişini yapabilir,
* Stoğunuzda bulunan malzemelerin çıkışını yapabilir,
* Stok durumunu listeleyebilir,yazdırabilirsiniz.
* Giriş-Çıkış yapmış olduğunuz malzemeleri detaylı olarak sorgulayabilir, listenin çıktısını alabilirsiniz.
* yeni malzeme tanımı, şantiye tanımı, malzeme birimleri tanımlayabilirsiniz.

(Access2007 sisteminizde yüklü olmalıdır.)

Yorumlarınızı bekliyorum.

ReBiwAr 26-05-2010 14:27

Mükemmel olmuş.. :)

Elinize sağlık..

Taruz 26-05-2010 16:01

Merhaba..

Değerli bir çalışma.. Bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz..

assenucler 26-05-2010 16:51

Paylaşım için teşekkürler...

akrep1113 22-06-2010 12:25

Şantiyeci olduğum için böyle bi program arıyordum, kullanmaya başladıkan sonra size fikir ve önerilermi sunacağım, teşekkurler

mekanikçi 31-12-2010 11:34

slm

1 Eklenti(ler)
bu programda biraz değişiklik yapıp aşağıdaki dosyaya nasıl uyarlayabilirim.yardımlarınızı bekliyorum.şantiye taleplerini+ bu talep sonrası siparişlerin firmalara göre toplamını+sevk tarih ve miktarlarını vs.gösteren bir program yada forma ihtiyacım var.saygılarımla iyi seneler

Taruz 01-01-2011 12:23

Alıntı:

mekanikçi tarafından gönderildi (Mesaj 508702)
bu programda biraz değişiklik yapıp aşağıdaki dosyaya nasıl uyarlayabilirim.yardımlarınızı bekliyorum.şantiye taleplerini+ bu talep sonrası siparişlerin firmalara göre toplamını+sevk tarih ve miktarlarını vs.gösteren bir program yada forma ihtiyacım var.saygılarımla iyi seneler

Merhaba..

Konudaki uygulama access ile hazırlanmış.. Excele uyarlamak veya tersi (veritabanı mantığından dolayı) pek mümkün değil..

hayyaatt1 16-06-2012 11:49

kardeşler bunun içindeki malzeme miktarlarını nasıl sıfırlayacagız peki.

mehmeth_86 16-06-2012 14:02

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

hayyaatt1 tarafından gönderildi (Mesaj 637887)
kardeşler bunun içindeki malzeme miktarlarını nasıl sıfırlayacagız peki.

sıfır stoklu program ektedir.

Dadalo 16-06-2012 17:21

Alıntı:

mehmeth_86 tarafından gönderildi (Mesaj 465535)
Merhabalar,
yeni hazırlamış olduğum Stok takip programını sizlerle de paylaşmak istedim.
Program şantiye bazında çalışan işletmelerin hangi şantiyeye hangi malzemeyi verdiğinin takibini, elindeki malzemelerin aktif stok durumunu görebilecekleri özellikler içermektedir. İsteyen arkadaşlar kendilerine göre programı editleyerek kullanabilirler. Genel anlamda stok takibi yapmak isteyen arkadaşlara tavsiye edebileceğim bir programdır. Bir şantiye işletmesi için tasarlamış olduğum programdır. Şu an aktif bir şekilde kullanmaktadırlar.
Program ile:
* Liste halinde Birden çok malzemelerin girişini yapabilir,
* Stoğunuzda bulunan malzemelerin çıkışını yapabilir,
* Stok durumunu listeleyebilir,yazdırabilirsiniz.
* Giriş-Çıkış yapmış olduğunuz malzemeleri detaylı olarak sorgulayabilir, listenin çıktısını alabilirsiniz.
* yeni malzeme tanımı, şantiye tanımı, malzeme birimleri tanımlayabilirsiniz.

(Access2007 sisteminizde yüklü olmalıdır.)

Yorumlarınızı bekliyorum.

Sayın Mehmet Bey,Ben Access 2007 yüklü olmadığı için proğramınızı açıp inceleyemedim.office 2003 versiyonu kullanıyorum.Bilmem dikkatinizi çektimi,ama benim de Stok takip cetveli başlığı ile açtığım bir konu var.O konuya yardımcı olacak kimse bulamadım.İnceleyip yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Teşekkürlerimle..

Saat 18:57