Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   ATATÜRK Köşesi (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=140)
-   -   Atatürk'le Yaşanmış Bilinmeyen Anılar (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=82612)

uzmanamele 17-03-2010 23:40

Atatürk'le Yaşanmış Bilinmeyen Anılar
 
merhabaAtatürk'ün Konya gezisinde; "Herşeyi yapan sensin, bütün varlığımızı sana borçluyuz; sen olmasaydın, başka hiç kimse, hiç bir şey yapamazdı, bundan sonra da yapamaz; Allah seni başımızdan eksik etmesin" anlamında kendisine övgüler düzülen bir konuşma sonunda çok rahatsız olmuş.
verdiği cevap:
Alıntı:

... içeride ve dışarıda şahsıma karşı suikastlar tertip edilmesinin sebep ve hikmeti nedir, hiç düşündünüz mü? Bu tertiplerin peşinde koşanların benimle şahsi bir alıp veremedikleri mi vardır? Hayır, intikam hissiyle mi hareket ediyorlardı? O da değil. O halde neden beni ortadan kaldırmak istiyorlar?
Cevap vereyim; çünkü, inkilapçı Türkiye Cumhuriyeti'nin benimle kaim olduğunu, ben gidince yıkılacağını, bu suretle haince emellerine kavuşacaklarını hayal ediyorlardı ondan... sizin sözlerinizin de onların sakat düşüncelerine uygun olduğunu bilmem, fark ediyor musunuz?..

Efendiler! size şunu söyleyeyim ki, inkilapçı Türkiye Cumhuriyeti'ni benim şahsımla devam edecek zannedenler çok aldanıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti; her manası ile, büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen payidar olacaktır...
Alıntı:

Yazar:Prof. Yurdakul Yurdakul
Kitap:Atatürk'le Yaşanmış Bilinmeyen Anılar
Anı: Hasan Rıza Soyak
son yıllarda Atatürk'e karşı saldırılar neden arttı dersiniz!?


Saat 13:45

Powered by vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.