Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Access Soruları (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=57)
-   -   Soru göndermeden önce lütfen okuyunuz. (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=7877)

ALPEN 03-10-2005 09:08

Soru göndermeden önce lütfen okuyunuz.

Access sorularınıza daha hızlı ve net çözüm almak için lütfen sorunuzla beraber mdb dosyasınıda (en azından sorun olan kısmı) ekleyin.

Access sorularına yardımcı olmaya çalışan arkadaşların hemen hemen her sorunuz için sizin veritabanının en azından tablolarını baştan yapmak zorunda olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

excile 18-11-2005 00:19

Selam

Biraz önce foruma girdim belki güzel sorular vardır diye.Tasarım modunda açılamayan veri tabanlarını açabilmek için yarım saat uğraştım ve yoruldum Pes ettim.
Soruyu normal açılabilen bir şekilde göndermekte önemli diye düşündüm.Ne dersiniz?

jale 27-01-2006 10:32

:hey:

Ã?nce forumda arama yapılmasını öneriyorum, foruma sorulmadığı halde birçok arkadaşımız tarafından örnekler eklenmiştir.Ã?ncelikle bunları inceleyip sorunumuzu çözmeye çalışmalıyız.

ordulu82 04-04-2006 21:11

Arkadaşlar access de yazılan harfleri büyük harfe çeviren kodu söyleyebilir misiniz?
daha yeni başladığım için zorluk çekiyorum.aslında ;
Dim s
s = Chr(KeyAscii) 'Karakter karşılığını bul
'Büyük harfe çevir ve tekrar Ascii kodunu bul
KeyAscii = Asc(UCase(s))
kodunu yazdığımda büyük harf yapıyor fakat "ı";"ğ" ve "ş" harflerine basıldığında
run-time error "5" hata mesajı veriyor. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

ordulu82 27-04-2006 12:11

access de hata mesajı
arkadaşlar benim sorunum hazırladığım bir veri tabanını başka bir bilgisayarda çalıştıramamam.veri tabanını başka bir bilgisayarda açmaya çalıştığımda "tanınmayan veri tabanı biçimi" şeklinde hata mesajı veriyor.
bu sorunu naslıl çözebilirim. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden herkese teşekkürler......

karaayhan 26-05-2006 19:47

sayın ordulu82,
yanlışsam düzeltin ama bu başlık soru sormak için uygun mu
bakın hiç bir cevap alamamışınız ve ısrarla bu başlık altına yazıyorsunuz
tavsiyem Yeni bir konu ise yeni bir başlık açmanız. ki böylece Dikkat çeksin
konu ve sorunuz.. :arrow: :arrow: :arrow:

agerbeta 21-10-2006 00:36

lütfen yardım çok acil

1 - Merhaba arkadaşlar benim size iki sorum olacak önce Access MDE de yapılmış bir program kilitlenmiş bunu nasıl açabilirm veya bir program adresi

2 - ikinci sorum benim
adı
soyadı
ödediği tutar
isminde text kutularım var burada ödediği tutar olan teks kutusuna bir para miktarı yazmak istiyorum (örnegin 5 gibi) ve bu yazdıgım miktar yeni bir boş kayıt açtıgımda otomatik olarak ödediği tutar bölümüne ben yazmadan gelsin yani bu sayı hangi kişiye boş veri sayfası açarsam açayım bu rakam otomatik olarak yazsın bunlara cevap verebilirsenin size çok teşekkür ederim birde bunlar çök açil lütfen yardım

Hüseyin 21-10-2006 08:39

Alıntı:

agerbeta tarafından gönderildi (Mesaj 116363)
1 - Merhaba arkadaşlar benim size iki sorum olacak önce Access MDE de yapılmış bir program kilitlenmiş bunu nasıl açabilirm veya bir program adresi

2 - ikinci sorum benim
adı
soyadı
ödediği tutar
isminde text kutularım var burada ödediği tutar olan teks kutusuna bir para miktarı yazmak istiyorum (örnegin 5 gibi) ve bu yazdıgım miktar yeni bir boş kayıt açtıgımda otomatik olarak ödediği tutar bölümüne ben yazmadan gelsin yani bu sayı hangi kişiye boş veri sayfası açarsam açayım bu rakam otomatik olarak yazsın bunlara cevap verebilirsenin size çok teşekkür ederim birde bunlar çök açil lütfen yardım

Alıntı:

karaayhan tarafından gönderildi (Mesaj 88723)
sayın ordulu82,
yanlışsam düzeltin ama bu başlık soru sormak için uygun mu
bakın hiç bir cevap alamamışınız ve ısrarla bu başlık altına yazıyorsunuz
tavsiyem Yeni bir konu ise yeni bir başlık açmanız. ki böylece Dikkat çeksin
konu ve sorunuz.. :arrow: :arrow: :arrow:

Sayın agerbeta,
Bir üstünüzdeki mesajı okusanız bu soruyu buraya sormazdınız.

Lütfen biraz daha özen gösterin.

attila52 01-12-2006 11:30

BU NOT SADECE VT kullanıcıları "ACCESS" na Bir RİCAM dır.
sayın forum kullanıcıları sizlerden özenle şunlara riayet etmenizi istesem nasıl olur acaba !

1.Sorularınızı sormadan önce forum içinde arama yaptırınız mutlak sorduğunuz sorunun cevabını bulacaksınız. böylece aynı konuları defalarca cevaplalamak yerine başka konularda ilkdefa sorulan soruların cevaplarına yönelmemiz daha hızlı olur.

2.Lütfen örneksiz soru sormayınız artık cevaplamayacağım. kendi adıma

3.Sizin beyninizden geçen tasarım şekillerini başkaları müneccim olmadığından leb demeden leblebi deyimi gibi proğram yazılmaz onun için siz lütfen sorduğunuz sorunuzu mantıklı ve acele etmeden gerçekten istediğinizi bir kerede ve kademe kademe sorunuz herşeyi bir anda sormayınız ozaman içinden çıkılmaz bir hal alır.

4.birde daha proğramlamayı öğrenmeden lütfen yani "alt yapı yokken bina nın çatısını kondurmaya çalışmayınız" buda şu demek önce bir veritabanı nasıl inşa edilir onu öğrenmek için soru sorunuz daha sonra ileri düzey sorular sorunuz.
yaptığınız veritabanın basitliği ile sorduğunuz sorunun bazen hiçbir alakası yok

sayın arkadaşlar kısacası yapmak istediğiniz herşeyi tabiki paylaşacaksınız ve soracaksınız ama bazende diğer soruları takip etmeniz demek onların içinden işinize yarayacak birçok çözüm bulacağınız anlamına gelir.
kendinize iyi bakın iyi çalışmalar tekrar sizlerden özür diliyorum.

eskala 23-01-2007 14:59

sn. yetkili

Forumun değerli yetkilileri, forumdaki saat 2 saat geri, bunu türkiye saatine göre ayarlama yapılmaz mı?

Saat 02:21