Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Access Dersanesi (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Access Penceresinin Gizlenmesi (Videolu Anlatım) (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=49423)

Taruz 01-05-2008 17:11

Access Penceresinin Gizlenmesi (Videolu Anlatım)

Merhaba..

Konu bir çok defa yazılı olarak işlenmiş olmasına karşın uygulaması hakkında sorular hala devam etmekte.. Konuyu pekiştirmek ve uygulamayı çalışmasında kullanmak isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olabilmesi amacıyla daha önceden hazırlamış olduğum videoyu sunuyorum..

Bu videoda formlarımızın arka planında Access penceresinin görünmemesi için kullandığımız modülü çalışmalarımıza uygulama yöntemini görebilirsiniz..

Klasör içerisinde anlatım videosuyla birlikte, gizleme modülünün olduğu bir veritabanı ve denemeniz için anlatımda kullandığım dosyayı bulacaksınız..

Saygılarımla..

NOT : Dosya boyutu büyük olduğu için buraya eklenti olarak koymadım. Dosyayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz... (Açılan sayfada biraz bekledikten sonra sol tarafta çıkan "Click here to start download" yazan linke tıklarsanız dosya inecektir)..

Access Penceresinin Gizlenmesi

Erhaninndirsek 03-05-2008 12:50

Eyv saolasın Taruz :D

ASOİP 14-05-2008 22:14

Verİlen Lİnk Yabanci Bİr Sİteye YÖnlendİrİyor Ancak Ben Buradan Dosyayi Nasil İndİreceĞİmİ Bİlemedİm. Yol GÖsterİr Mİsİnİz?

Taruz 15-05-2008 02:04

Merhaba..

Dosya boyutu ekleme limitinden fazla olduğu için çalışmayı dosya paylaşım sitesi olan mediafire.com a yükledim. Linki tıklayıp biraz bekledikten sonra ekranın sol üst köşesinde dosyayı indirmeniz için bir ibarenin belirdiğini göreceksiniz.

İsmail Küçükşengün 15-05-2008 08:07

Sayın Taruz;

Paylaşımınıza çok teşekkürler.

emturker 22-05-2008 13:20

sayın taruz süpersiniz ellerinize sağlık çok işime yaradı.

memoli79 10-03-2009 00:50

Sayın Taruz çok faydalı bir anlatım olmuş yalnız bende bir program var ve 15 tane kadar form var birbirine bağlı sizin açıkladığınızı ilk açılan formda uyguladım ancak bağlantılı forumlara giderken normal access tekrar açılıyor ve ana girişte açılan form sabit kalıyor diğer formlar açık olduğu halde erişemiyorum yani bilgi girişi yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Taruz 12-03-2009 20:52

Alıntı:

memoli79 tarafından gönderildi (Mesaj 358587)
Sayın Taruz çok faydalı bir anlatım olmuş yalnız bende bir program var ve 15 tane kadar form var birbirine bağlı sizin açıkladığınızı ilk açılan formda uyguladım ancak bağlantılı forumlara giderken normal access tekrar açılıyor ve ana girişte açılan form sabit kalıyor diğer formlar açık olduğu halde erişemiyorum yani bilgi girişi yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba..

İlk formun, Açıldığında olayına yazılan kodu diğer formlara da yazarsanız sorununuz çözülür..

memoli79 13-03-2009 00:11

Teşekkür ederim aynen dedğiniz gibi yaptım çok harika oldu

memoli79 25-04-2009 00:42

Sn Taruz yeni bir form ekledim ve onu da gizlemek istedim açıldığında bölümüne aynısını yazdım ama kaydedip tekrar açıyorum bu yeni yaptığım formu açarken bir uyarı penceresi çıkıyor ve aynen aynen şöyle yazıyor " form on screen" "Tamam" tamama tıkladığımda form açılıyor ama anasayfa isimli formum kaybolmuyor. Yine anasayfadan diğer iki formumu açtığımda anasayfa formu kayboluyor bunlar önceki formlarım acaba nerede yanlış yapıyorum yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Saat 14:16