Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Access Örnekleri ve Bilgileri (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Kredi Kartı Takibi (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=41817)

ayhan2122 14-12-2007 23:05

Kredi Kartı Takibi

1 Eklenti(ler)
Arkadaşlar;
Kredi Kartları ile ilgili bu programı her türlü yoruma açık olarak yolluyorum.
Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılar, İyi Çalışmalar.

celoy 14-12-2007 23:29

Paylaşımınız için Teşekkürler sayın ayhan2122
Güzel olmuş emeğinize sağlık.
kolay gelsin

akhsahbaz 15-12-2007 00:43

Sn.ayhan2122 programı açtıktan sonra hemen kart bilgilerini istiyor ve kart bilgi ekranını kapattıktan sonrada hiç bir şey olmuyor. Program bu kadar mı yani?

celoy 15-12-2007 01:03

Alıntı:

akhsahbaz tarafından gönderildi (Mesaj 225979)
Sn.ayhan2122 programı açtıktan sonra hemen kart bilgilerini istiyor ve kart bilgi ekranını kapattıktan sonrada hiç bir şey olmuyor. Program bu kadar mı yani?

Sayın akhsahbaz
bilgiler yazıldıktan sonra kapat düğmesine basınca açılıyor bilginize ,iyi geceler

akhsahbaz 15-12-2007 01:19

Malesef Açılmıyor

Alıntı:

celoy tarafından gönderildi (Mesaj 225984)
Sayın akhsahbaz
bilgiler yazıldıktan sonra kapat düğmesine basınca açılıyor bilginize ,iyi geceler

Sn.celoy tekrar indirip yüklemede dahil her şeyi denedim ama kredi kartı bilgilerini girdikten sonra tamam tuşuna bastıktan sonra tablo kapanıp yenibir form veya tablo açılmıyor.

ayhan2122 15-12-2007 09:54

Sn akhsahbaz;
Bir yerlerde hata yapıyorsunuzdur. "AnaPano" adlı formun açılması lazım.
Saygılar, İyi Çalışmalar.

assenucler 15-12-2007 11:54

Sorunlar

Sn. ayhan2122,

Günaydın. Günlük yaşamımızın önemli bir ödeme aracı olan banka kredi kartlarına ilişkin böyle bir programı bize sunman takdire değer...

Programla ile ilgili ilk girişte karşılaştığım sorun:

"Ana Pano'dan Banka Bilgilerini girdikten sonra, Kapat'a tıklandığında sürekli Lütfen Banka Bilgilerini Giriniz" iletisi vermesi; Tamam'a tıklandığında da programdan çıkması; dolayısıyla da sonraki adıma devam edilememesidir.

Shift tuşuyla açılış yaptıktan sonra, kısa süre içinde gözüme çarpan hususlar aşağıdaki gibidir.

Bankalar tablosuyla ilgili olarak:

1- Her bir kart için tek bir hesap kesim ve ödeme tarihi öngörülmüştür. Oysa, bazı bankalarda bu tarihler sonraki aylarda 1-3 gün arasında ileriye kayabilmektedir. Örneğin; a bankası hesap kesimi ayın 25'i olsun. Sonraki ay/aylarda bu tarih 26,2 7 ve hatta 28 tarihini taşıyabilmektedir.

2- Kart adı alanı'na "Visa, Mastercard" bilgileri girilecektir. Bankalar hesap sahibinin yanında eş ve çocuklar için bu karta bağlı farklı no taşıyan ek kartlar verebilmektedirler. Bu nedenle, en azında kartın son 4 numarasından oluşacak KartNo (sayı) alanına gereksinim olduğunu düşünüyorum.

Hareket Tablosuyla ilgili olarak:

1- KartNo alanı burada var. Kanımca, Bankalar tablosunda da olmalıdır.

2- Yapılan kartlı harcamalarla ilgili Borç takibi yanında, hangi ayda toplam ne tutarda borcumuzun bittiğini görebilmek aile bütçesinin açık verip vermediğini izlemek yönünden önem taşımaktadır. Bu nedenle bitecek son taksit toplamları aylar itibariyle görülebilmelidir.

Yukarıda değindiğim gibi, Ana Pano'dan veri girişinde Banka Bilgileri'nde takılıp kalındığı için, daha detaylı bir inceleme yapma olanağım yoktu..

Şimdilik bu kadar... Kolay gelsin ayhan2122, iyi hafta sonları dilerim.

ayhan2122 15-12-2007 12:33

Arkadaşlar;

Programı kendim tekrar indirdim, acaba eksik mi yüklemişim diye, ancak banka bilgilerini girdikten sonra "programın kendiliğinden kapanması sorunu" ile karşılaşmadım.
Sn assenucler;
Sizinde belirttiğiniz gibi
Fatura tarihleri belli olmamakla birlikte düşüncem belli bir kurala bağlamaktı. Aklıma gelen bu şekildeydi. Yani fatura tarihi her ayın 30'unda olan bir kredi kartıyla yapılan taksitlendirme ilk fatura ocak'ta başlıyorsa 2.si şubatın 30'u olmadığı için 1mart veya 2mart, 3.sü 30 mart diye devam edecekti.
Bu program her ne kadar basit işlediysem de oldukça genişletilebilir bir konudur. Banka bilgileri, hesap bilgileri, otomatik ödemeler, vs,vs...
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. :)
Saygılar,İyi Çalışmalar.

assenucler 15-12-2007 14:45

Sn. ayhan2122,

Merhaba, 2-3 gün önce microsoft'un Windows XP ile Office 2003 (SP3)güncellemelerini otomatik indirdikten ve microsoft. netframework 3.5 'u kurduktan sonra, PC'de sorunlar yaşamaya başladım.

Sitemizden indirdiğim dosyalar, düzgün açılmamaya ve access dosyalarının bazı fonksiyonlarının çalışmadığını farkettim.

Yukarıdaki Kredi Kartları dosyasını da açamadığım için, 3 ay önce aldığım Norton ghost dos image'ını geri yükledim. Tekrar dosyayı indirdiğimde, yukarıda özetlediğim açılmama sorunu ile karşılaşmadım.

Hocam, yukarıdaki düşüncelerimi "yorumlarınızı bekliyorum deyince" yazdım. İnşaallah eleştiri olarak almamışsınızdır.
Kolay gelsin. İyi hafta sonları.

akhsahbaz 15-12-2007 16:09

Sn.ayhan2122,
Öncelikle merhaba. Benimde tam olarak demek istediğim de Sn.assenucler in dediği gibi bir problemdi. Ve bende Vista kullanıyorum. Geçenlerde otomatik olarak Office 2003 (SP3) ü yüklemiştim. Muhtemelen bu yüzden bende böyle bir problemle karşılaşıyorum.

Saat 22:20