Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Beyin Fırtınası (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=142)
-   -   Yeni başlık hakkında (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=30163)

Levent Menteşoğlu 07-04-2007 00:19

Yeni başlık hakkında

Değerli üyelerimiz

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz yeni bir başlığı sizlerin kullanımına açmış bulunuyoruz. Bu başlıkta, ilginç olduğunu düşündüğünüz soruları tıpkı bir matematik sorusu tarzında sorup, alternatif ve pratik çözümler üretilmesine önayak olabilirsiniz. Ayrıca oluşacak beyin fırtınası sayesinde ortaya çıkan çözümleri üreten üyelerimiz, ürettiği çözüm hakkında da bir açıklamada yaparsa, öğrenme gayretinde olan üyelerimize de çok faydası olacağını düşünüyorum.

Bu başlığın açılmasına önayak olan Sn COST_CONTROL'e ayrıca teşekkür ediyorum.

Not: "Günün sorusu" başlığının amacı yeterince ifade edemediğini düşünüyorum. Uygun bir başlık bulduğumuzda değiştireceğim.

Korhan Ayhan 07-04-2007 00:22

Selamlar,

Sn. Levent bey,

İlginiz için teşekkür ederim. İnşallah forumumuz için faydalı olur.

ileriexcel 07-04-2007 00:33

Güzel bir düşünce

İnşallah bu bölüm amacına ulaşıp kendi kodunu yazabilen forum üyelerimizin sayısında artış olmasına vesile olur.

Seyit Tiken 07-04-2007 15:44

Vala, ne diyeyim : Güzel bir düşünce ve güzel bir uygulama. Böyle arada bir, farklı uygulamaların olması hoş. Bir düşüncemi de dile getirmek istiyorum. Belki yeri ve zamanı uygun olmayabilir : Site içinde dolaşırken, sayfanın en başına gelmek için sağdaki kaydırma çubuğu kullanılıyor. "Excel.web.tr" logosunun, pencereyi kaydırırken üste sabit(excelde, "Bölmeleri Dondur" uygulaması gibi) kalması, erişim için daha pratik olur diye düşünüyorum.

EKREM1661 12-04-2007 21:06

selamlar..
öncelikle, bu yeni açılan başlık için teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.

Açılan başlığın içeriği hakkında tam bilgi sahibi değilim, fakat;

Anladığım kadarıyla; bu yeni başlık, soru yöneltilen bir bölüm olmayıp, konuda uzman arkadaşlarımızın başlık belirleyerek, konuyu enine boyuna masaya yatırmaları ve farklı çözüm yolları ortaya koymaları..gibi algıladım.
yani bir bakıma komplike veya detay çözümler sunulan bir nevi araştırma masası gibi..(teşbih yaparsak doktor raporu değilde heyet raporu gibi..)

ilk üç başlıktan ben bunu anladım..

Her ne olursa olsun bu yeni başlığı takip eden arkadaşlarımız için (konu hakkında) tam bir TERFİ..

İnsanımıza; Karşılıksız olarak verilen bu hizmetlere karşı, bizler ancak mahcubiyet ve minnettarlık ifadesi ile teşekkür ediyoruz, bu yetmez.. sizlere hayır dua da bulunuyoruz.

Üzerimizde emeğiniz var..özellikle ilk hatırıma gelen; sayın Leventm, Cost_Control, Ali, Alpi, ileriexcel, Seyit Tiken, Zafer, Yurttas, hamitcan, Tankut Sazlı, Necdet Yesertener ve diğerleri.. öğretenler sayesinde çok şey öğrendik ve çalışma hayatımız kolaylaştı..

iyiliği ifade etmek, borçtur..bende bunu ifade etmiş oldum..

içtenlikle teşekkürler..tüm hayırlı işlerinizde ALLAH muvaffakiyetler nasip etsin..

emrexcel123 12-05-2007 09:15

1 soru

peki üstadlar ve arkadaşlar bir sorum var >>
herhangi bir internet sayfasında sağ click yapınca (boş alanda) neden Microsoft Excel'e Gönder menusu vardır yani neden Word,Publisher değil de Excel... :) :hihoho: :mrgreen: :roll: :icelim: :hey:

kaptan_jack 29-12-2007 17:42

Bu bölüm faydalı olabileceğini kesin Ama
Burada alternatif çözüm üreticinin yapmış olduğu alternatif çözümün, kolay açıklamalı bir anlatımla anlatılması, özellikle formüllerin metin olarak açıklanması ezber bir öğretiden çok yorum yapabilecek bir öğreti kazandırılması açısından önemlidir.
Örneklerdeki formüllerin metinsel olarak nedenleriyle ve alternatifleriyle birlikte yazılmalıdır marjinal fayda artsın.

ahmet9435 11-02-2008 12:40

Ne kadar Değişik Konu O kadar Değişik Bilgi bence yerinde olur.
Bilgi Bilgi Olması İçin paylaşılmalıdır.Paylaşılmayan Bilgi Bilgi değildir

osmancig 11-02-2008 13:41

bir problemim var. "diğer excel soruları" bölümüne "dosyaların alfabetik olarak sıralanması" diye bir konu açtım ama çözüme ulaşamadık. Acaba konuyu buraya mı koysak ne dersiniz ?

neyzen006 17-02-2008 20:30

hocam başlık bulmuşsunuz zaten "Beyin Fırtınası"
tşk

Saat 23:12