Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Access Soruları (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=57)
-   -   Gazete Abone Takip Programı (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=19430)

karaayhan 31-08-2006 19:29

Gazete Abone Takip Programı

Sevgili Site Üyeleri,

forum taşındığından beri aradığımız bulamaz olduk malesef
daha önce bir soru yada örnek olarak eklenmiş bir program vardı burda
gazete abone takip diye yada benzer bir içerikte bir program...

ilgili arkadaş yada programı indirmiş ve elinde bulunan varsa lütfen gönderirse
sevinirim.

karaayhan38@gmail.com

modalı 31-08-2006 19:57

1 Eklenti(ler)
Sayın karaayhan,

Haklısınız özellikle Access le ilgili örneklerin neredeyse % 95 kayboldu. Forum açısından kötü oldu.

İstediğiniz uygulama sanırım aşağıya eklediğim.

İyi çalışmalar

karaayhan 31-08-2006 21:13

TEŞEKKÜRLER..Modalı

Sayın Modalı, hızlı cevap verme özelliğinize hayranım,anında net çözümler üretiyorsunuz.

Artık aradığımız örnekler buraya taşınana kadar,( tabi inşallah taşınırsa) sizin gibi foruma tümüyle hakim arkadaşları sürekli rahatsız edeceğiz anlaşılan.

Kolay Gelsin...

simendifer 01-09-2006 00:11

milli gazete programı

milli gazete programı degiştireceginiz yerleri olursa yardımcı olurum

simendifer 01-09-2006 00:23

milli gazete programı

orjinal milli gazete programı degiştireceginiz yerleri olursa yardımcı olurum

eskala 04-09-2006 09:56

Hayırlı günler efendim, bu gazete takip programı süper bi program. ben şunu öğrenmek istiyorum. bu programı vba kod vs yazmadan, sadece sorgulama, ilişkilerle vs mi yaptınız. kısaca bu programı nasıl yaptınız az bi izah edermisiniz. çünkü bundan yola çıkarak ben de bir gelir gider veritabanı yapmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

eskala 04-09-2006 13:34

sorunum şöyle,
a,b,c,d gibi ürünlerimiz var. bu ürünlerin hem alışı hem satışı var. veritabanım öyle olacak ki x tarihinde a ürünü alacam, y tarrihinde de satacam. istediğim zaman a ürününden ne kadar satmışım, ne kadar almışım gibi kar zarar görüntüleyebilecem, ve herhangibir tarihte genel sonuç (tüm ürüler ve kar zarar gibi görüntülenme). buna benzer bir örnek varsa gönderirimisiniz.
teşekkürler...

eskala 07-09-2006 08:17

merhabalar, bir program üzerinde çalışıyorum da; şu satırı anlayamadım açıklarmısınız.
"Private Sub TeslimTarih_AfterUpdate()
Me!ActiveXDen163.Visible = False
End Sub"

burada özellikle "Me!ActiveXDen163" bu satır programı nereye yönlendirmekte..

modalı 07-09-2006 08:31

Sayın eskala,

Bu kodda yapılmak istenn:

"Private Sub TeslimTarih_AfterUpdate(): Teslim Tarihi form elemenı güncelleştikten sonra olayı gerçekleşince yapılacaklar

Me!ActiveXDen163.Visible = False : Benim üstümdeki(form) ActiveXDen163 elemanınn görünebilme özeeliğini yanlışa eşitliyor yani görünmez yapıyor.

End Sub: Alt yordamın sonu

İyi çalışmalar:)

eskala 08-09-2006 09:19

Modalı kardeş çok teşekkürler, cevabın gerçekten iyi oldu. ama bir sorunum daha var. bunu da cevaplarsanız inanın benden mutlusu olmayacak. çok uğraşıyorum ama çözemedim. komut yorumu:
" Private Sub FirmaID_AfterUpdate()
Me!OlcekID = Me![FirmaID].Column(3)
End Sub"
burda formulde firma ID girildikten sonra ölçek ID değerini aldığı yer neresi. bu colon3 nerdeki kolon. bu şöyle bişey, mesle öğrneci numarasını girince adı soyadı otomatik gelsin gibi yapmaya çalışıyorum da. inanın bunun çözümüne çok ihtiyacım var.
bilenler cevap versin lütfeenn.

Saat 12:34