Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Serbest Kürsü (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Kosgeb 2018 yılı girişimci desteği erken ödeme (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=171001)

artik_yeter 03-03-2018 15:49

Kosgeb 2018 yılı girişimci desteği erken ödeme
 
Merhaba ,2018 yılında KOSGEB Girişimci Desteği alan veya başvuru yapan var mı ?
2018 yılında KOSGEB Girişimci Desteği değişmiş ve girişimciler iş yeri kurmadan ve kosgeb'den erken ödeme alarak iş yeri kurabiliyorlarmış bilgisi olan var mı ?

cems 03-03-2018 21:48

Ödeme şahsi ya da nakdi değil , geçmiş zamanda istismar edildiği için ayni ödeme şeklindedir. Yani ofisi kuracak cihazlar proje kabul edilirse faturası karşılığında satın alınan yere ( genelde gösterilir ) direk ödenir ve bunun boyutu da projeye göre değişir.

Ayni ödeme dışında bildiğim kadarı ile bir ödeme yok , ayrıca belli bir miktarı da sizin gösterebiliyor olmanız gerek.

artik_yeter 06-03-2018 21:06

Cems bey merhaba ilginiz için teşekkür ederim.
Girişimcilik desteğinden 2018 yılında KOSGEB ön ödeme sistemine geçmiş :) bu gün telefon açıp bin bir güçlükle öğrendim :)
Siz KOSGEB'den destek aldınız mı ? Çünkü danışman olmadan KOSGEB Girişimci desteğini almak biraz zor gibime geldi.Sizlerin bildiği tanıtığı danışman firma var mı ? İnternete danışman firmalar ile ilgili yazılanları okuduktan sonran danışmana para kaptırmaktan korkuyorum, bir kaç firma aradım arar aramaz hemen 5.000 tl den söz ettiler. tşk ederim

cems 06-03-2018 21:47

Alıntı:

artik_yeter tarafından gönderildi (Mesaj 933030)
Siz KOSGEB'den destek aldınız mı ? Çünkü danışman olmadan KOSGEB Girişimci desteğini almak biraz zor gibime geldi

Hayır , böyle bir gereksinimim olmadı ama bilgi havuzunda bu tür şeylerin kenarda bulunması bilinmedik zamanda gerekirse kullanılması açısından var.

Danışman firmalar fos işlerdir, olacağı varsa da isterlerse oldurmazlar olacak işi de sarpa sardırabilirler. Diğer yandan Kosgeb bunlardan gelene de pek iç açıcı bakmaz. Bu konuda iki şey önemli , birincisi gerçekten akar doğuracak endustriyel bir proje ve bunun iyi mantıklı hesaplanabilir anlatımı , ikincisi bu kredilerden para umulmaması zira , projeniz geçse de akdi dışında kredi verilmiyor. Belki bazı çok ilginç ve hızlı dönüşü olanlarda kurul kararı ile az buz bir şeyler olabilir. Ama , genel kural geçerli projeye akdi destektir.

Bir iş olabilecek getirisi mantıklı ve akarlı olacak bir projeniz varsa danışman firmalarla neden paylaşasınız ki ? Sizin projeden beklediğiniz 1 2 yıllık getiriyi ortada fol yokken birilerine saymış olursunuz. Dahası , gelecek donemde projeniz çalınmış olarak geliştirilmiş ve sunuluyor da olabilir .Kendiniz verilen sayfaları doldurarak zaten yapabilirsiniz o projeyi, atla deve değil nihayet..

artik_yeter 13-03-2018 15:09

:) açık söyliyim projemin çalınmasından korkmuyorum yapan varsa buyursun yapsın. Fakat benim başarmayı çalıştığım şey tam olarak organik köy ürünlerinin satışın yapılacağı bir işletme olacak ve bu ürünler tüketicilere proje kapsamında yapılacak olan mobil aplikasyon ve fiziki mağaza ile satılacak.
Örnek; Sen istersen gelip fiziki mağazada ürün satıcaksın isterse cep telefonundaki bana ait olan organik marketten ürün satın alacaksın. Kurmayı düşündüğüm işletmede köy eksenli ürünler satılacak.Bu genel çerçevede ve üniversiteden hocalarım ile yaptığım görüşme neticesinde bu işler için bir çok kurum ve kuruluşun destek sunduğunu öğrendim .Evet bu kurumlar projelere projede belirtilen faaliyetler için destek sunuyor ve proje onaylandıkan sonra destek alabiliyoruz. Bunlar doğru ve tastamam anladım.
Fakat hangi desteği hangi sıra alacağım önemli. Bu işleri koordine etmek için dışarından hizmet alımı ile danışmanlık almak istiyorum. Bu noktasa ise en büyük sıkıntı iyi ve güvenilir olmasının yanında işini çok iyi yapabilen bir danışmanlık firması bulmak.Bize destek verme potansiyeli olan tek kurum kosgeb değilmiş çünkü.

Bunun için sordum sizin etrafınızda daha önce çalıştığınız veya bildiğiniz danışmanlık firması var mı ?

artik_yeter 13-03-2018 15:11

Yahu marketten fabrikasyon peynir alıyorsun kilosu 55 tl ( 400 gr mı 29 tl ) Ben bir köylüden %100 yağlı hakiki köy peyniri alıyorum 1000 gr'ı 18 tl bu ürünü ben 1000 gr neden 25 tl'ye satmiyim ve insanlar neden yemesin ? Derdimiz bu.

artik_yeter 13-03-2018 15:14

Şunu da söylemek istiyorum amacımız Devletten para almak ,Devleti dolandırmak değil her şeyimiz açık ve şeffaf. Fakat madem devletin bir desteği var ben neden bu desteği almayayım.

cems 13-03-2018 16:23

Buradan başlayın :)

http://www.kosgeb.gov.tr/Content/Upl...4.00.01(4).pdf

Kimi kenardan adımlayarak kimi de ortasına atlayarak suda yüzmeyi öğrenir , ikisinde de batma olasılığı yüzde 50.

Başarılar :)

ylmzbysl 15-03-2018 10:53

Arkadaşlar ben 3 proje geçirdim kosgebden herhangi bir sorunuz projelerinizi yazabilirim freelance iş olarak yapıyorum kendi çalıştığım şirkette kosgeb projelerini hazırlamadan sorumluyum


Saat 06:05

Powered by vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.