Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Fonksiyonlar (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=47)
-   -   Kombinasyon Otomasyonu (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=169455)

sercansenses 03-01-2018 00:27

Kombinasyon Otomasyonu
 
Eminim bu konu ile ilgili pek çok başlık açılmıştır ancak benzer bir yapıda yoktur diye düşünüyorum. Eskiden kullanılan sharkgen programını pek çoğunuz bilir mail sunucusunun eklentisi ile beraber belirtilen aralıkta sürekli mail adresleri üretiyordu. Bana sharkgen'in yaptığından çok daha fazlası gerekiyor.

Benim olayımda gene mail adresleri üretmek ve bunu ticari reklam amaçlı kurum ve kuruluşlara satmak, facebook beğenisine dönüştürmek gibi amaçlar ile yapılacaktır. Kötücül algılayacağınız bir konu biliyorum ancak benzer durumlarda çok faydası dokunabilecek bir şey.

Elimde 1000 tane Türk isimleri var, 1000 tane soy isim, 2 rakamlı 00-99 arası değişken, 4 rakamlı 0000-9999 arası değişken bulunuyor. Ancak bunları belirli kurallar eşliğinde otomatik olarak kombine edilmesini istiyorum. Aşağıdaki resimde isim kombinasyon kalıbına bakabilirsiniz. Kurallar ve birleştirme şartları açık olarak yazıyor. Eklemek istiyorum isimlerde türkçe karakter, büyük küçük harf gibi sorunlar bulunmamaktadır. Bir mail sağlayıcısının kriterlerine uygun tüm veriler.

https://i.hizliresim.com/Ayor7Q.png

Bu kombinasyonları en hızlı şekilde excelde nasıl liste haline getirip csv dosyasına dönüştürebilirim?


Saat 16:23

Powered by vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.